سرویس سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  12:55   

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا:

آمریکا از حضور کردها در مذاکرات حل و فصل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند

سرویس سوریه - مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی با اشاره به نقش کردهای سوریه در آینده این کشور گفت: سیاست های ما در راستای حضور کردهای سوریه در مذاکرات و گفتگوهایی که برای آینده سیاسی این کشور صورت می گیرد، ادامه دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Krdnews، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی با اشاره به نقش کردهای سوریه در آینده این کشور گفت: سیاست های ما در راستای حضور کردهای سوریه در مذاکرات و گفتگوهایی که برای آینده سیاسی این کشور صورت می گیرد، ادامه دارد. همانگونه که وزیر امور خارجه آمریکا نیز بارها اعلام کرده است در تمام مذاکراتی که برای آینده سوریه صورت می گیرد بایستی تمام نمایندگان از سرزمین های سوریه در ابعاد گسترده ای حضور پیدا کنند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما از مذاکرات سوریه به رهبری سازمان ملل متحد و در چارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت می کنیم. از تمام احزاب سیاسی دعوت می کنیم در این خصوص تصمیم گرفته و در راه حل و فصل سیاسی بحران سوریه به صورت جدی قدم بردارند.

لازم به ذکر است، ترکیه یکی از بزرگترین موانع پیش روی کردها برای حضور در مذاکراتی است که با هدف حل و فصل بحران سیاسی سوریه صورت می گیرد. پیش از این نیز روسیه بارها بر این موضوع تأکید کرده ولی با فشارهای آنکارا همواره حضور کردها در این نوع مذاکرات عقیم مانده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا