سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 26 خرداد 1398  ::  14:25   

مسرور بارزانی نشست انتخاب وزرای دولت اقلیم کردستان را آغاز می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر مامور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کردستان اعلام کرد که طی روزهای آتی با احزاب سیاسی اقلیم برای انتخاب وزرای کابینه دیدار می کند.
 

به گزراش کردپرس به نقل از هاولاتی، مسرور بارزانی عضو ارشد دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) و نخست وزیر مامور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کردستان پس از نشست با دفتر سیاسی پارتی، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که پیشتر توافقات لازم میان احزاب مشارکت کننده در دولت جدید اقلیم ، در مورد سهم احزاب در دولت،  پست ها و مناصب دولتی انجام شده و در حال حاضر باید احزاب سیاسی، نام و سابقه نامزدهای خود برای تصدی این مناصب را به وی تحویل دهند.

وی افزود که وی به همین منظور و برای گفتگو با احزاب سیاسی اقلیم، در مورد نامزدهای تصدی مناصب طی دو روز آینده  نشست های مربوطه را آغاز می کند.

همچنین ابراز امیدواری کرد که نامزدهای تصدی مناصب دولتی جدید اقلیم کردستان پیش از پایان مهلت 30 روزه پارلمان انتخاب و به پارلمان معرفی شوند.

مسرور بارزانی به عنوان نامزد حزب دمکرات 22 خرداد /12 ژوئن از سوی نچیروان بارزانی رئیس جدید اقلیم کردستان مامور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کردستان شد.