انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  00:30   

حکم محکومیت برای ۵۳۱ پرونده قاچاق در کردستان

سرویس کردستان - دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت:طی ۲ ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری از تعداد ۶۴۲ پرونده وارده در زمینه قاچاق برای ۵۳۱ پرونده حکم محکومیت صادر شده است.

علی خدا ویسی در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس اظهار داشت: طی ۲ ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری قاچاقچیان دستگیر شده به همراه کالاهای قاچاق ضبط شده به پرداخت ۱۰۳ میلیارد و ۸۳۴ میلیون و ۲۸۱ هزار ریال جریمه نقدی به نفع دولت محکوم شدند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس احکام صادره در تعزیرات حکومتی استان کردستان، ۶۶ میلیارد و ۹۹۹ میلیون و ۲۱۴ هزار ریال از این میزان جریمه مربوط به اردیبهشت ماه گذشته بوده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان ادامه داد: در اردیبهشت ماه گذشته در مجموع ۴۱۳ پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد که برای ۳۸۰ پرونده حکم محکومیت صادر شد، ۲۴ پرونده رأی برائت گرفتند و ۹ پرونده شامل موارد دیگری بوده است.

خداویسی با اشاره به اینکه در فروردین امسال نیز ۳۶ میلیارد و ۸۳۵ میلیون و ۶۶ هزار ریال رأی جریمه نقدی محکومیت برای مرتکبین به قاچاق صادر شد، افزود: از ۲۲۹ پرونده وارده به تعزیرات حکومتی کردستان در این ماه، ۱۵۱ پرونده رأی محکومیت گرفته و ۱۱ پرونده نیز رأی بر برائت دریافت کردند.

وی یادآور شد: سوخت، سیگار، انواع پارچه، چای، گوشی تلفن همراه و لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین اقلام کالای قاچاق کشف شده در استان طی مدت یاد شده است.