انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  01:49   

قبلا هشدار داده شده بود

شکایت مالباختگان «وی کاپیتال» در مراجع قضایی بررسی می شود

سرویس کردستان- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بانه گفت:  دستگاه قضایی این شهرستان آمادگی دارد تا در صورت ارجاع دادخواست و طرح شکایت شهروندان به ویژه افراد مالباخته در جریان کلاهبرداری کلان way capital، در چارچوب قانون موضوع را پیگیری کند.

به گزارش کرد پرس به نقل از فرمانداری بانه، سعید اسکندری گفت: مالباختگان این کلاهبرداری می توانند شکایات خود را در قالب دادخواست رسمی تنظیم و آن را جهت پیگیری در مراجع قضایی به دادسرای این شهرستان ارائه کنند.

اسکندری در ادامه با اشاره به اینکه دادسرای شهرستان بانه پیش تر هم در مورد عضویت در شرکت های هرمی و مصادیق اخلال در نظام اقتصادی کشور هشدار داده است، تصریح کرد: براساس بند ۳ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب سال ۱۳۶۹، فعالیت شرکت‌های هرمی از جمله یونیک، فاینانس، کاپیتال و ... جرم محسوب و سرشاخه‌های این کلاهبرداری ها به مجازات حبس و جزای نقدی محکوم می شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان بانه نیز در اطلاعیه‌ای با اشاره به بسته شدن سامانه اینترنتی وی کاپیتال در روزهای اخیر و کلاهبرداری صورت گرفته از این طریق، از مالباختگان خواست به منظور پیگیری شکایات خود به مراجع قضایی و پلیس فتا مراجعه و از اقدامات غیرقانونی و احساسی که موجب بر هم زدن نظم عمومی شده و دور از شأن مردم شریف این شهرستان است، به طور جدی خودداری کنند.