انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  09:09   

9 کشته و 17 زخمی در آتش سوزی های اخیر زمین های کشاورزی کردستان سوریه

سرویس سوریه - در آتش سوزی های متوالی که در زمین های کشاورزی در مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه رخ داده است 9 تن کشته و 17 تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در آتش سوزی های متوالی که در زمین های کشاورزی گندم در مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه رخ داده است 9 تن در اثر این آتش سوزی ها کشته و 17 تن دیگر زخمی شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده در پی چند مورد گزارش آتش سوزی در زمین های کشاورزی کردستان سوریه روز گذشته نیز آتش سوزی بزرگی در روستاهای تل علو و گره فاتی از توابع تل کوچر رخ داده است که در این آتش سوزی 3 تن از اعضای ارتش دموکراتیک سوریه و نیروهای آسایش کردستان سوریه که در تلاش برای خاموش کردند آتش بودند نیز جان خود را از دست داده اند.

این آتش سوزی ها در یک هفته اخیر در شرایطی به صورت پی در پی صورت گرفته است که برخی منابع آگاه گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را مسئول آتش زدن به زمین های گندم معرفی کرده اند.

لازم به ذکر است، پیش از آغاز این آتش سوزی ها نیز مناقشه ای میان کردها با دولت مرکزی سوریه در خصوص مقوله خرید گندم شمال سوریه نیز به وجود آمده بود. در پی اعلام قیمت پایین دولت مرکزی برای خرید گندم مناطق تحت کنترل کردها مسئولین شمال و شرق سوریه از فروش گندم به دولت مرکزی خودداری کرده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#داعش
#بشار اسد