انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  09:30   

سزایی تملی:

بیش از 500 وکیل در زندان های ترکیه هستند

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی عنوان کرد: اگر می خواهید این موضوع را که در ترکیه تا چه اندازه ذهنیت وضعیت اضطراری حاکم است به خوبی درک کنید، بدانید که امروزه در زندان های ترکیه بیش از 500 وکیل زندانی هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به این که ترکیه از روزهای بسیار دشواری در حال عبور کردن است؛ گفت: اگر می خواهید به این موضوع که در ترکیه تا چه اندازه ذهنیت وضعیت اضطراری حاکم است را به خوبی درک کنید، بدانید که امروزه در زندان های ترکیه بیش از 500 وکیل زندانی هستند. بسیار از دوستان وکیلمان هم که در بیرون هستند هنگام انجام مسئولیت های خود در حالی که به دنبال اجرای عدالت هستند با فشار حکومتی بسیار زیادی روبه رو هستند. این را هم می دانیم علی رغم تمام این فشارها به چه کارهای باشکوهی  دست زده اید.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به انتخابات شهرداری ها تصریح کرد: ما در 31 مارس توانستیم تا حدودی بر سر راه این بی عدالتی و بی قانونی مانع ایجاد کنیم. قطع کامل آن غیر ممکن است. به عنوان مثال در شرناخ اگر آنجا را به پادگان تبدیل نکرده بودند هر کاری هم که می کردند باز نمی توانستند انتخابات را پیروز شوند. اقتدار سیاسی در ترکیه با تکیه بر پایه های فاشیستی سرپا است. تنها راه فرو ریختن فاشیست نیز اتحاد در هر گونه مبارزه در برابر حاکمیت سیاسی است. در صدر مبارزاتمان نیز حق و حقوق بشر قرار دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات