انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  11:53   

نماینده کُرد مجلس عراق:

بازگشت استاندار کُرد پیشین کرکوک به اربیل ضربه‌ای به قوه قضائیه عراق است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده کُرد حزب جنبش تغییر (گوران) در مجلس عراق، تأکید کرد که بازگشت استاندار کُرد پیشین کرکوک به اربیل، با وجود صدور حکم دستگیری برای وی از سوی قوه قضائیه عراق، ضربه مهلکی به این نهاد است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری – تحلیلی شارپرس، غالب محمد نماینده کرد مجلس عراق از حزب جنبش تغییر، در واکنش به آزادی و بازگشت نجم الدین کریم استاندار کرد پیشین کرکوک به اربیل و دیدار وی با نچیروان بارزانی رئیس جدید اقلیم کردستان، گفت که این خبر مایه شگفتی وی شده است.

او طی بیانیه ای اعلام کرد که بازگشت آزادانه نجم الدین کریم در حالی که پیشتر رئیس پلیس بین الملل (اینترپل) در عراق گفته بود وی بنا بر اتهام های مختلف تحت تعقیب نهاد قضایی عراق است، ضربه مهلکی به قوه قضائیه به شمار می رود.

همچنین تأکید کرد که آنچه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مورد مبارزه با فساد از طریق تشکیل شورای ویژه اعلام کرده، کذب و عاری از حقیقت است؛ چرا که به هیچ عنوان نتوانسته با نجم الدین کریم که در چندین پرونده فساد متهم است، به صورت قانونی برخورد کند.

روز گذشتە رسانه های اقلیم کردستان از جمله روداو، شارپرس، خندان، وینه و ... گزارش دادند که نجم الدین کریم که مدتی قبل اخباری در مورد دستگیری وی در بیروت  توسط پلیس بین الملل، منتشر شده بود، از طریق فرودگاه اربیل وارد اقلیم کردستان شد.