انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  12:53   

معاون نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه:

در پی تقویت روابط نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه با مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه هستیم

سرویس سوریه - ویلیام روبوک، معاون جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه که به شمال سوریه سفر کرده است در اظهاراتی عنوان کرد: در پی تقویت روابط نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه با مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری krdnews، ویلیام روبوک، معاون جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه که به شمال سوریه سفر کرده است در پی دیدار با مقامات مدیریت خودگردان شمال سوریه و فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه در شهر عین عیسی طی کنفرانس خبری به روزنامه نگاران گفت: در دیدارهای صورت گرفته نحوه چگونگی گذر از جنگ تمام عیار با داعش به مبارزه با تروریسم مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. کلیدی ترین مسئله برای ارتش دموکراتیک سوریه و مجلس دموکراتیک سوریه مسئله امنیتی است. به خصوص کمک به این نیروها در تمرکز بر روی مبارزه با تروریسم به جای تمرکز بر روی انجام عملیات های نظامی علیه داعش است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: هدف ما تقویت روابط نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه با ارتش دموکراتیک سوریه و مدیریت خودگردانی است که در شمال و شرق سوریه به وجود آمده است. در تماس هایی هم که داشتیم در خصوص تقویت مسائل امنیتی و همچنین ارائه خدمات رسانی به مردم در دستور کار قرار گرفت. در حالی که زیرساخت های سوریه در جنگ با داعش آسیب بسیار جدید دیده است مدتی است که از برخی مناطق شمال سوریه به خصوص دیرالزور شاهد اعتراض ها و مخالفت های جمعیت عرب این مناطق علیه ارتش دموکراتیک سوریه هستیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه
#داعش