انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  12:53   

جاسازی 138 هزار لیتر بنزین قاچاق در کامیون در کردستان

سرویس کردستان- 138 هزار لیتر بنزین قاچاق امروز در استان کردستان نتوانست به مقصد برسد و توسط عوامل پلیس در پنج دستگاه کامیون شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، بنا به گفته دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، قاچاق سوخت در استان بسیار افزایش یافته و از طریق جاسازی در باک های اتوبوس ها و کامیون ها به آن سوی مرزها منتقل می شود. امروز هم پلیس استان کردستان اعلام کرده که 48 هزار لیتر بنزین قاچاق در مریوان 90 هزار لیتر در سروآباد کشف شده است.

به گفته جانشین فرماندهی انتظامی مریوان، با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی و با بهره گيري از سامانه کنترل و نظارت بر محموله هاي جاده اي در یک عملیات پلیسی 2 دستگاه خودروی کشنده تانکردار شناسایی و متوقف شدند.

علیرضا صفری افزود: با هماهنگی به عمل آمده با مراجع قضائی در بررسی از خودروهای مذکور ۴۸ هزار لیتر بنزین فاقد مجوز کشف شد.

او اظهار داشت: 2 متهم در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ صفری گفت: برخورد با محموله های ترانزیتی قاچاق با بهره گیری از سامانه های کنترلی در راستای مقابله با قاچاق به صورت مستمر تداوم خواهد داشت.

کشف 90 هزار لیتر سوخت قاچاق در سروآباد

همچنین سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ماموران یگان امداد سروآباد در ایست و بازرسی شهید "کریمی" این شهرستان به 3 دستگاه کامیون کشنده حامل سوخت مشکوک شده و با هماهنگي مراجع قضائي و در یک عملیات موفق، آنها را متوقف كردند.

او افزود: در بازرسی از کامیون های مذکور 90 هزار ليتر بنزین قاچاق كشف که در این رابطه 3 نفر دستگیر و کارشناسان ارزش محموله های کشف شده را یک میلیارد ریال برآورد کرده اند.