انتشار:  دوشنبه 27 خرداد 1398  ::  13:59   

افزایش نگران کننده اعتیاد در کردستان/ جمع آوری معتادان متجاهر مطالبه مردم است

سرویس کردستان- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گفت: افکار عمومی در کردستان جمع آوری معتادان متجاهر و برخورد جدی با خرده فروشان را از دستگاه های متولی انتظار دارند.

رحمان حریری در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس با ابراز نگرانی از افزایش تعداد معتادان در کردستان، اظهار داشت: به دلیل بافت فرهنگی استان کردستان و اینکه در گذشته های نه چندان دور افراد مبتلا به بیماری اعتیاد انگشت شمار بودند ، افزایش تعداد معتادان و به ویژه معتادان متجاهر برای افکار عمومی قابل هضم نیست.

او ادامه داد: هر چند کردستان بر طبق شیوع شناسی مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی، استان کمتر آلوده ای محسوب می شود اما در مقایسه با گذشته خود در زمینه اعتیاد وضعیت مناسبی نداشته و این مهم نیازمند تلاش جدی تمام دستگاه های  عضو شورای هماهنگی استان است.

حریری همچنین به موضوع جمع آوری معتادان متجاهر در استان اشاره کرد و گفت: بنا به ظرفیت اعلامی ستاد مبارزه با مواد مخدر 180 نفر معتاد کارتن خواب با حکم قضایی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر جمع آوری و دستگیر شده و تا 6 ماه به کمپ های تحت نظارت سازمان بهزیستی جهت درمان تحویل  داده می شوند اما عدم هماهنگی دستگاه های متولی باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه شده است.

او با تاکید بر خواسته مردم کردستان جهت برخورد با خرده فروشان، تصریح کرد : این مهم در حال انجام است و میطلبد با جدیت بیشتری پیگیری شده و افراد دستگیر شده مجازات شوند.