10:19 AM Tehran
شنبه 28 مهر 1397
 خبر فوری:   طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود
سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 14 دی  ::  09:36
نماینده ایلام:
تسهیلات با شرط سپرده گذاری ۳ ساله توجیه اقتصادی ندارد

سرویس ایلام- عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تسهیلات دهی در حوزه مسکن با شرط سپرده گذاری توجیه اقتصادی ندارد، از تلاش برای افزایش ۵ هزار میلیاردی سرمایه بانک مسکن در بودجه ۹۷ خبر داد.

به گزارش کردپرس، شادمهر کاظم زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیشنهاد مطرح شده از سوی بانک مسکن در خصوص تسهیلات دهی جدید این بانک با شرط سپرده گذاری سه ساله، گفت: در صورتی این پیشنهاد از توجیه اقتصادی برخوردار است که تورم در بخش مسکن بالا نباشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سپرده گذاری نزد بانک مسکن و اخذ تسهیلات بعد 3 سال با تغییر ضوابط و متغیرها همراه خواهد بود، افزود: بعد از سه سال معلوم نیست که قیمت به چه شکل باشد از این رو در این نوع پیشنهاد تسهیلات دهی تردیدهای بسیاری وجود دارد.

تسهیلات دهی با تعیین گروه های هدف صورت بگیرد

نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای هر نوع تسهیلات دهی در حوزه مسکن باید گروه های هدف مشخص شود، تصریح کرد: با مشخص شدن گروه های هدف که عمدتا زوج های جوان که از تسهیلات استفاده نکرده و فاقد مسکن هستند پرداخت وام بدون سپرده گذاری باید صورت بپذیرد.

کاظم زاده با بیان اینکه در حال حاضر دولت به دنبال جمع آوری نقدینگی برای پرداخت تسهیلات است، افزود: شاید این روش برای برخی افراد متقاضی تسهیلات خوب باشد اما این شیوه برای افراد دارای شرایط خاص و زوج های جوان مناسب نیست.

افزایش سرمایه بانک مسکن از محل بخشش جرایم و دیرکرد وام های زیر 100 میلیون تومان

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن تحت تبصره 35 بودجه 95 بودجه کل کشور، گفت: بانک مسکن تاکنون 5 هزار میلیارد تومان از این میزان اعتبار را جذب کرده است که برای مابقی اعتبار در بودجه 97 پیشنهاد مجدد داده شد.

وی ادامه داد: بانک مسکن اصرار دارد که 5 هزار میلیارد تومان در افزایش سرمایه آن ها لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رقم مذکور برای افزایش سرمایه بانک مسکن از محل بخشودگی جریمه و دیرکرد وام های زیر 100 میلیون تومان لحاظ شده است، گفت: تاکنون پیشنهادی در خصوص سپرده گذاری 20 میلیونی زوجین نزد بانک مسکن و اخذ وام 80 میلیون تومانی بعد سه سال به کمیسیون تلفیق نرسیده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر خواهان کمک به بهبود فضای کسب و کار در کشور و همچنین حمایت از زوج های جوان در بحث مسکن هستیم باید بدون سپرده گذاری تسهیلات اعطا شود تا به این ترتیب رونقی در بازار صورت بگیرد./

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه