سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  دوشنبه 18 دی  ::  07:50

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در گفت و گو با کردپرس تشریح کرد؛

مجلس وضعیت دستگیرشدگان حوادث اخیر را پیگیری می کند

سرویس ایران-حجت الاسلام حسن نوروزی اظهار کرد:نمایندگان خانه ملت موافق آزادی افرادی هستند که در ناآرامی های اخیر،نقشی در تخریب اموال عمومی نداشته اند و ما از قوه قضاییه درخواست داریم سریعا به پرونده های آنان رسیدگی کند.

سخنگوی کمیسیون کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با کردپرس با بیان این مطلب که مجلس پیگیر موضوع دستگیرشدگان حوادث اخیر است،گفت:مجلس و کمیسیون قضایی ، وضعیت افراد دستگیر شده را پیگیری می‌کند و معتقد است افرادی که اقدامی علیه امنیت کشور انجام نداده اند و نقشی در تخریب و اغتشاشات نداشته اند،باید آزاد شوند.
نوروزی با اشاره به وضعیت دانشجویان بازداشتی،توضیح داد:لازم است وزارت علوم از طریق مراجع ذیصلاح وضعیت دانشجویان بازداشتی را پیگیری کند و نسبت به آزاد دانشجویانی که مرتکب جرمی نشده اند اقدام نماید.همچنین معتقدیم با دانشجویانی که دچار اشتباهی شده اند با رفعت اسلامی برخورد شود.
سخنگوی کمیسیون قضایی خاطر نشان کرد: دستور بررسی وضعیت افراد و دانشجویان که به صورت ناآگاهانه در این حوادث دخالت داشتند در دستگاه‌های قضایی رسیدگی شود؛ محاکم، دادستان‎ها و دادسراهای شهرستان‌ها به صورت فوق‌العاده در حال بررسی پرونده این دانشجویان هستند.