انتشار:  سه‌شنبه 19 دی 1396  ::  07:35   

نماینده کرمانشاه در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛

استانی شدن بودجه آموزش و پرورش به صلاح کشور نیست

سرویس ایران-حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا با بیان این مطلب که هنوز علت استانی شدن بودجه آموزش پرورش برای نمایندگان مشخص نیست،این موضوع را به صلاح سیستم آموزشی کشور ندانست.

نماینده مردم سنقرکلیایی در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با کردپرس با اشاره به مطرح شدن موضوع استانی شدن بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه 97 ، گفت: پیشنهاد دولت، موضوع تازه ای است که در سنوات قبل مطرح نبوده و هنوز علت طرح این موضوع از سوی دولت برای مجلس مشخص نیست.
وی ادامه داد:با توجه به وضعیت معیشتی امروز و گلایه های فرهنگیان طرح چنین مبحثی خالی از ایراد نخواهد بود و احتمالا استانی شدن بودجه آموزش و پرورش موجب بروز نارضایتی فرهنگیان خواهد می شود.
عضو کمیسیون صنایع با بیان این مطلب که با توجه به اعتراضات اخیر نباید شرایط را به گونه‌ای رقم زد که این اعتراضات مردمی تشدید و تحریک شود،توضیح داد:در حال حاضر مردم در تنگنا قرار دارند و هر حرکتی که منجر به وخیم تر شدت شرایط معیشتی آن ها شود ممکن است خسارت های امنیتی ناگواری ایجاد کند.
وی تصریح کرد:این که ما به آموزش پرورش زیزبنای توسعه انسانی کشور است به دقت توجه نکنیم،نه علمی و راهبردی است و خروجی آن مقرون به صرفه نخواهد بود.
حسینی کیا افزود: بر اساس لایحه بودجه سال 97 به استانداران اجازه داده می‌شود که 10 درصد ردیف‌های بودجه جابه‌جا شود و اگر جایی نیاز به بودجه داشته باشند ، ممکن است از بودجه آموزش و پرورش به بخش‌های دیگر اختصاص دهند که این مسئله به آموزشو پرورش ضربه خواهد زد.