سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 20 دی  ::  08:54

دبیرکل اتحادیه آشوریان جهان در گفت و گو با کردپرس؛

تروریسم تنها با مبارزه واقعی ریشه کن می شود/حضور مستشاری ایران در منطقه به صلح کمک کرده است

سرویس ایران-یوناتن بت کولیان ضمن اشاره به نقش مهم ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه،اظهار کرد:تروریسم  تنها با مبارزه واقعی در حوزه عملی و نظری و همچنین با آموزش و فرهنگ سازی در نفی خشونت، ریشه کن می شود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه با کردپرس با اشاره به چگونگی برخورد با تروریسم سازمان یافته در منطقه،گفت:تروریسم یک مبحث تاریخی است و هر بار به شیوه های متفاوت خود را نشان می دهد و گروه ها و کشورهایی از آن استفاده می کنند که توانایی زیست متمدنانه در جهان را ندارند،لذا سعی می کنند با اقدامات کور،اهداف خود را به پیش ببرند.
وی ادامه داد:داعش آخرین اقدام تروریسم سازمان یافته توسط غربی ها است که امروز در عراق و سوریه و برخی کشورهای دیگر بلای جان مردم شده است که خوشبختانه،نمود عملی آن یه پایان رسید.
بت کولیان با اشاره به ماندگاری نطفه شوم تفکرات تروریستی در کشورهای جنگ زده،گفت:درست است تروریست ها همواره محکوم به شکست هستند اما آثار مخرب به جای گذاشته آن ها در حوزه اندیشه فراوان است و این می طلبد تا کشورها،فرهنگ سازی و آموزش های لازم برای مبارزه با این پدیده شوم را به صورت جدی دنبال نمایند.
عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا دولت ها با یکدیگر در ارتباط هستند و در مواقع ضروری از یکدیگر برای مبارزه با پدیده خطرناک تروریسم کمک می‌گیرند،خاطر نشان کرد: کشورهای سوریه و عراق از ایران درخواست کمک کردند و امروز در این کشورها آرامش حاکم است که نشان می‌دهد حضور مستشاری ایران به صلح در منطقه کمک نموده است.