09:49 AM Tehran
شنبه 28 مهر 1397
 خبر فوری:   طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود
سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 دی  ::  11:13
معاون عمرانی استانداری کردستان
به ازای هر پست در شهرداری‎ها 3 نفر مشغول به کار هستند/ 70 درصد نیروهای شهرداری‎های استان کردستان فاقد تخصص هستند

سرویس کردستان- معاون عمرانی استانداری کردستان گفت: در حال حاضر به ازای هر پست در شهرداری‎های 3 نفر مشغول فعالیت هستند و 70 درصد نیروهای شهرداری‎های استان کردستان دیپلم و فاقد تخصص هستند.

به گزارش کردپرس، امیر قادری در همایش شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان که در استانداری کردستان برگزار شد، با تاکید بر رعایت و پیگیری ماده 71 قانون شوراهای اسلامی اظهار داشت: 32 وظیفه برای شوراهای اسلامی شهرهای کشور در نظر گرفته شده که قریب به نیمی از آن به نظارت‌های فنی، اجتماعی، بودجه‌ای و مالی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه از آنجا که درآمد شهرداری از جیب مردم تأمین می‌شود باید شفاف‌سازی و نظارت صورت بگیرد و قانون‌گذار این حق را به شوراهای اسلامی داده که به حوزه مالی شهرداری‌ها ورود کنند، افزود: برنامه‌ریزی چهار ساله شوراها که بودجه شهرداری‌ها براساس آن تعیین می‌شود، برنامه راهبردی توسعه شهری مستند بر تعیین چشم‌انداز و ترسیم راهبردها، تصویب برنامه عمرانی شهرداری‌ها از وظایف اصلی شوراهای اسلامی بوده که در دو مورد اول در کل کشور و استان اقدامی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در برخی شهرهای استان برنامه‌های عمرانی تصویب شده است، گفت: دخالت در عزل و نصب پرسنل شهرداری، واگذاری طرح‌های عمرانی به خویشاوندان که منع قانونی دارد، انتخاب شهرداران براساس نزدیکی و خویشاوندی و روز مرگی و بی‌برنامگی از نبایدهایی است که شوراهای اسلامی باید دنبال کنند. قادری افزود: جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و نظارت‌های سازمان یافته از بایدهایی است که شوراها دنبال می‌کنند.

وی با تاکید بر پیگیری و تحقق ماده 15 آیین عمران شهری  با اشاره به اینکه شهرداری‌ها بدون برنامه مشکلات زیادی برایشان ایجاد می‌شود و تهیه و تدوین برنامه 5 ساله شهرداری‌ها و ایمنی شهرها و ساختمان‌ها از وظایف شهرداری‌ها است، بر ضرورت وجود ستاد مدیریت بحران در ساختار شهرداری‌ها  تاکید کرد و گفت: سکونتگاه‌های غیر رسمی ناشی از رشد جمعیت روستاها در حریم شهر‌ها است. وی با بیان اینکه رشد جمعیت روستاها در حریم شهرها 4.15 درصد است عنوان کرد: جمعیت شهری کشور از سال 35 تا 95 از 200 شهر به یکهزار و 265 شهر و از جمعیت 6 میلیون نفر به 59 میلیون نفر رسیده است. معاون امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه 43 درصد از بودجه‌ها مربوط به شهرداری تهران است، خاطر نشان کرد: 35 درصد از درآمد سرانه شهرداری تهران از قانون ماده ارزش افزوده ایجاد می‌شود. وی با بیان اینکه 70 درصد از نیروهای شهرداری دیپلم و زیر دیپلم و فاقد تخصص هستند، افزود: به ازای هر پست در شهرداری‌های استان سه نفر مشغول به کار هستند و سئوال اینجاست که با وجود این تراکم چگونه انتظار داریم خدمات مطلوب ارائه شود. وی با بیان اینکه هر نوع استخدام غیرقانونی در شهرداری‌ها منع قانونی و شرعی دارد، اظهار کرد: سئوال اینجاست که چطور استخدامی بی‌ضابطه در شهرداری‌ها انجام می‌شود.

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه