سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 دی  ::  14:52

فرماندار سنندج در عیادت از استاد فردین صادق ایوبی

هنرمندان گنجینه‎های ارزنده ملی هستند

سرویس کردستان- فرماندار شهرستان سنندج گفت: هنرمندان سرمایه و گنجینه‌های ارزنده هر ملتی هستند و مانایی فرهنگ و هنر ملت‌ها بستگی به وجود این عزیزان دارد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری سنندج، ابراهیم زارعی در دیدار با هنرمند نام آوازه عرصه هنرهای تجسمی و پژوهشگر برجسته استان ،استاد فردین صادق ایوبی که با حضور رئیس حوزه هنری کردستان صورت گرفت، با ارج نهادن به سالیان متمادی تلاش و کوشش این هنرمند برجسته استان و کشور اظهار کرد: هنرمندان سرمایه و گنجینه‌های ارزنده هر ملتی هستند و مانایی  فرهنگ و هنر ملت‌ها بستگی به وجود این عزیزان دارد.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای این هنرمند با اشاره به اقدامات ارزنده حوزه هنری استان در حمایت از هنرمندان افزود: امیدواریم به زودی با حمایت و همکاری حوزه هنری ضمن برگزاری نمایشگاهی از آثار در سنندج و تهران زمینه چاپ اثر پژوهشی این هنرمند را فراهم آوریم.

در پایان این دیدار لوح تقدیر حوزه هنری استان و فرمانداری شهرستان سنندج به همراه هدیه‌ای تقدیم این استاد گرانقدر شد.

گفتنی است؛ استاد فردین صادق ایوبی متولد 1341 سنندج، ، فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و از هنرمندان برگزیده کشور در حوزه نقاشی و هنرهای تجسمی است.

نقاش برگزیده سومین نمایشگاه دو سالانه نقاشان ایران، نقاش برگزیده جشنواره ایران ۱۴۰۴، نقاش برگزیده دومین جشنواره تولیدات حوزه هنری سراسر کشور، حضور در فستیوال جهانی نقاشان دنیا ۱۹۹۷ دهلی نو، هندوستان، برپایی بیش از ۴۰ نمایشگاه داخلی وخارجی از افتخارات این نقاش ارزنده کشور است.

۵ اثر از این هنرمند برجسته در موزه هنرهای معاصر تهران، ۲ اثر در موزه امام علی تهران،۱۴ اثر در موزه جنگ با موضوع انفال، ژینوساید و بمباران شیمیایی حلبچه، ۱۲ اثر در اربیل کردستان عراق و ۸ اثر در سلیمانیه کردستان عراق موجود است.