سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  09:58

موزه های ایلام بازسازی می شوند

سرویس ایلام- معاون اداره‌ی کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از مرمت موزه‌های این استان برای بازدیدهای نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایلام ، رویا ارجمندی با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرسودگی قسمت‌هایی از ساختمان و موزه‌ها نظیر موزه مردم شناسی قلعه والی ، موزه فلاحتی و موزه باستان‌شناسی اقدامات مرمتی از جمله ترمیم ایزوله‌سازی ، اجرای بندکشی ، ترمیم اندود داخلی ، ساماندهی فضای سبز ترمیم کنگره‌ها و انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در استان ایلام سه موزه وجود دارد که همه روزه بخصوص ایام نوروز پذیرای گردشگران و علاقمندان است، یادآور شد: قلعه والی یکی از مهمترین آثار تاریخی ثبت شده و مربوط به دوران قاجار است و مهمتر از همه اینکه این قلعه محل موزه مردم شناسی استان است.
ارجمندی افزود: کاخ فلاحتی نیز یکی از بناهای تاریخی و ثبت شده در مرکز استان با کاربری موزه تاریخ کشاورزی است و موزه باستان‌شناسی واقع در شهرستان دره شهر در آن آثاری از پیش از تاریخ تا دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده و به روی علاقمندان باز است.