انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  13:18

رئیس سازمان بسیج رسانه :

حوزه رسانه نیازمند انسجام بخشی است

سرویس کردستان- رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: در حوزه رسانه کشور خلاء جدی در تشکل یابی وجود دارد و نابسامانی صنفی در این زمینه وجود دارد که آسیب زا است.

به گزارش کردپرس، مسعود بصیری در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه‎ای ابوذر در سنندج با بیان اینکه  ضعف هایی در جامعه خبری وجود دارد باید رفع شود، گفت: اغماض کردن از رفتارهای مدیران و نقد نادرست نباید در رسانه های ما وجود داشته باشد.

وی  با بیان اینکه در حوزه رسانه دچار آشفتکی بدی هستیم که این آسیب زا است، گفت: نبود متولیان مسوول و یا متولیان متعدد موجب شده این حوزه با آشتفتگی زیادی مواجه باشد. اگر می خواهیم در حوزه صداقت، اخلاق جامعه موفق شود باید از خود شروع کنیم.

 

بصیری با اشاره به اینکه  ما باید در حوزه اطلاع رسانی اولین نقدها را به خود وارد و در حوزه اجتماعی دارای اطلاعات دقیق تر و پرهیز از جناح زدگی و غیره عمل کنیم، گفت:  خبرنگار اگر دنبال درست کردن جامعه است باید با صداقت عمل و نقد منصفانه و بدور از قبیله، قوم و جناح گرایی را در راس کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه رسانه ها نباید خود را به امور پیش و پا افتاده سرگرم و از مباحث مهم دور شوند، گفت: اولین گام برای اصلاح جامعه اصلاح واسطه بین مردم و نخبگان است. رئیس بسیج رسانه اضافه کرد: اگر خبرنگار معضلات جامعه و مردم خود را درک و با آن آشنا نباشد نمی توانند تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.

به گفته بصیری، خبرنگاران و اصحاب رسانه تحریک کننده جریانات اجتماعی و عواطف مردم هستند که باید با شناخت کامل بستر را برای توسعه در هرجامعه ای فراهم سازند.

 

وی ایجاد بسترهای لازم برای شناخت اصحاب رسانه از محیط پیرامون را از مهمترین نیازها در جامعه امروز دانست و گفت: عقب ماندگی ها در برخی استان ها به دلیل درگیریها قبیله ای و غیره است.

وی با بیان اینکه در حوزه رسانه دچار آشفتکی بدی هستیم که این آسیب زا است، گفت: نبود متولیان مسوول و یا متولیان متعدد موجب شده این حوزه با آشتفتگی زیادی مواجه باشد.

به گفته وی، خبرنگاران ما دچار مشکلات معیشتی هستند که این امر موجب شده خواسته و یا ناخواسته به دستگاه های مختلف وابستگی شوند.

رئیس بسیج رسانه با بیان اینکه امسال 13 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ابوذر کشوری ارسال شده است، عنوان کرد: این جشنواره مال بسیج نیست بسیج مال همه کشور است و این رسانه نیز متعلق به اقشار جامعه است.