سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  14:00

مدیر مسوول روزنامه جوان در اختتامیه سومین جشنواره رسانه‎ای ابوذر در سنندج

نقد اندیشه و عملکرد باید در دستو کار رسانه ‏ها باشد

سرویس کردستان- مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: نقد شخصیت در رسانه‎های کشور برجسته است و این مسئله باعث شخصی شدن انتقادها شده است. نقد اندیشه و عملکرد وجوهی است که از دل آن نقد منصفانه حاصل می‏شود و این مسئله باید در دستور کار رسانه‎ها قرار بگیرد.

به گزارش کردپرس، عبدالله گنجی، در اختتامه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در سنندج با بیان اینکه  متاسفانه در فضاي رسانه اي كشور به نقدهاي انديشه و عملكرد كمتر توجه مي شود و شاهد حضور رسانه هاي خنثي نيز هستيم كه بيشتر اين رسانه ها معمولا معامله گر هستند، گفت:  رسانه در غرب متولد شده است و با فرهنگ آن ها عجین است و بسیار موفق هستند. فلسفه رسانه در غرب از دموکراسی می گذرد و مردم را در بسیاری امور به سرمنزل مقصود هدایت می کنند.

مدیر مسئول روزنامه جوان خاطرنشان کرد: در فضای رسانه ای ما سه جور مقابله داریم که یا نقد شخصیت است، یا نقد اندیشه و یا نقد عملکرد است که در این میان نقد شخصیت افراد بدور از سواد رسانه ای است و شخصی کردن قضیه ناشی از تنفر و کینه است.

گنجی اظهار کرد: شخصی کردن در مسائل هم شان رسانه را پایین می أورد و هم مدیران را از مسیر خدمت رسانی دور می کند. نقد اندیشه و نقد عملکرد در کشور بسیار کم است و در این خصوص جا برای کار کردن خیلی بسیار است.

گنجی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: رسانه خنثی معمولا معامله گر است و باید در سلامت مدیر و  خبرنگارش شک کرد.

وی افزود: اولویت رسانه در کردستان توسعه است و اگر امنیت این استان از ابتدای انقلاب این طوری بود شاید الان استان توسعه یافته تری بود.

مدیر مسئول روزنامه جوان اظهار داشت: کردستان جویبار آمیختگی خون تشیع و تسنن است و باید با قدردانی از یاد و نام شهدا برای توسعه این استان از تمامی ظرفیت های رسانه ای بهره گرفته شود.