انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  14:45

انتقاد شدید ترکیه از حمایت نظامی آمریکا از کردهای سوریه

سرویس جهان- وزیر خارجه ترکیه می گوید حمایت نظامی آمریکا از نیروهای YPG امنیت ترکیه و آینده سوریه را به خطر انداخته است.
 

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه امروز با انتشار یادداشتی در مجله نیوزویک از حمایت های آمریکا از نیروهای کرد سوریه به شدت انتقاد کرد.

چاووش اوغلو در این مقاله نیروهای کرد سوریه را تروریست خوانده که به گفته وی از فرصت استفاده کرده و با هجوم گروههای لنصره و داعش، خلاء ایجاد شده در سوریه را پر کرده اند.

 وزیر خارجه ترکیه گفته است نیروهای کرد سوریه علیرغم مخالفت و نارضایتی ترکیه با حمایت آمریکا قدرت گرفته اند. وی تاکید کرده است حمایت های نظامی آمریکا از نیروهای YPG که به گفته وی با پ.ک.ک ارتباط مستقیم دارند، نه تنها امنیت ترکیه را به خطر انداخته بلکه آینده سوریه را نیز به خطر می اندازد.

مولود چاووش اوغلو می گوید YPG و شاخه سیاسی آن یعنی PYD سابقه حقوق بشری خوبی ندارند و 300000 کرد سوریه که توسط این دو نهاد سرکوب شده اند به ترکیه گریخته و جرئت بازگشت به سوریه را ندارند.

وزیر خارجه ترکیه معتقد است شورای میهنی کرد سوریه که به گفته وی هم اکنون هم دارای یک کرسی در مذاکرات صلح سوریه در ژنو هستند باید به عنوان نماینده کردهای سوریه در مذاکرات صلح سوریه در سوچی روسیه شرکت داشته باشند.

مولود چاووش اوغلو تاکید کرده است آمریکا باید از ادامه حمایت از نیروهای کرد سوریه که وی آنها را ترویست خطاب کرده دست بردارد و اجازه ندهد این نیروها از آمریکا سوء استفاده کنند.

کد خبرنگار: 40101