انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  16:54

نماینده مردم سقز و بانه:

اخذ دستور تخصیص 15 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‎های منتهی به بانه

سرویس کردستان- نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از اخذ دستور اختصاص 15 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و بهسازی راه‎های منتهی به بانه خبر داد.

محسن بیگلری در گفت و گو با کردپرس در مورد چند و چون اختصاص این اعتبار گفت: راه‎های استان کردستان به شدت نیازمند توسعه و بهسازی هستند و باید همه ما تلاش کنیم اعتبارات ملی و استانی را در این حوزه جذب کنیم. اختصاص اعتبار برای مسیرهای مواصلاتی بانه با توجه به مسافر پذیر بودن این شهر از مدت‎ها قبل در دستور کار قرار داشت و خوشبختانه دستور این مقدار اعتبار فعلا اخذ شده است هر چند این میزان کافی نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حدود دو ماه قبل به استان کردستان و مشاهده وضعیت جاده‎های استان و خصوصا راه‎های منتهی به بانه در تسریع اخذ این اعتبار موثر بود، گفت: در این سفر اعضای کمیسیون و از جمله رییس کمسیون برنامه و بودجه مجلس به بانه آمدند از نزدیک وضعیت راه دسترسی به بانه هم از طرف مریوان و هم از سمت سقز به بانه را مشاهده کردند که این موضوع در اخذ دستور نهایی مبلغ تخصیص یافته تاثیر گذار بود.

بیگلری با بیان اینکه در همین سفر طی نامه ای دستور تخصیص اعتبار برای توسعه راه های ارتباطی مذکور از دکتر تاجگردون اخذ شد و  ضمیمه نامه قبلی به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ارسال شد، گفت: در نهایت دستور اختصاص این اعتبار از دولت اخذ شد. این اعتبار برای توسعه و بهسازی مسیرهای منتهی به بانه اعم از بانه - سقز؛ بانه - مریوان؛ بانه - سردشت و همچنین سقز به مریوان اختصاص یافته است که به محض واریز عملیات اجرایی در این مسیرهای منتهی به بانه آغاز به کار خواهد کرد.

نماینده مردم سقز و بانه تصریح کرد: بسیاری از این مسیرها مانند بانه سردشت و همچنین بانه سقز پیمانکار دارند ولی به دلیل کمبود منابع مالی تا به امروز عملیات توسعه و بهسازی این مسیرها متوقف شده بود که با جذب این  اعتبار  دوباره شاهد از سر گیری این پروژه ها خواهیم بود.