سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  17:48

سرانه تولید روزانه پسماند در ارومیه 710 گرم است

سرویس آذربایجان غربی-رئیس کمیسیون سرمایه گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه  مقوله استحصال انرژی از پسماندهای شهری برای مدیریت شهری  را یک موضوع مهم و اساسی دانست.

به گزارش کردپرس،  محمد خالد حاتمی، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه  در حال حاضر مقوله سرمایه گذاری و جذب گردشگران داخلی و خارجی یکی از مهمترین موضوعات مدیریت شهری است، عنوان کرد:   شهر زیبای ارومیه با توجه به برخورداری از ظرفیت های بسیار گردشگری با  داشتن طبیعت خدادادی سرمایه بسیار مهمی را در خود دارد.

 وی جذب گردشگران داخلی و خارجی  به شهر ارومیه را مناسب عنوان کرد و گفت:  مقوله جذب گردشگر برای شهر ارومیه یک دغدغه همگانی است که در این زمینه باید همه مسئولان در راستای احیای این موضوع تلاش کنند و لذا نگاهمان را باید در این راستا وسیعتر کنیم زیرا اگر نگاهمان به شهر ارومیه در همه زمینه ها وسیعتر باشد می توانیم ارومیه را به عنوان برند طبیعت گردی به دنیا معرفی نمائیم.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به موضوع بسیار مهم ارومیه 2020 شهر بین الملل گردشگری گفت: همانطور که در اولین جلسه شورای اسلامی شهر ارومیه موضوع ارومیه 2020 شهر بین الملل گردشگری مورد تصویب قرار گرفت لذا باید به این موضوع به صورت کارشناسانه و با مطالعه گری و ارائه راهکارهای موثر برای رسیدن به این امر نگاه کرد .

وی گفت: برگزاری همایش های بین المللی،گردشگری،فرهنگی ،ارائه آداب و رسوم اقوام و روستاهای موجود در شهر ارومیه و برگزاری مسابقات ملی و بین المللی می تواند ما را در معرفی شهر ارومیه به جهانیان یاری کند.

حاتمی در ادامه با  اشاره به موضوع استحصال انرژی از پسماندهای شهری اظهار کرد: موضوع استحصال انرژی از پسماندهای شهری برای مدیریت شهری یک موضوع مهم و اساسی است که در جلسات های گذشته کمیسیون سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و با اجرای این طرح می توان هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ مالی موفق عمل کرد.

 وی گفت: با توجه به آمار ارائه شده از سوی کارشناسان سازمان پسماند شهرداری ارومیه روزانه حدود 550 تن پسماند در شهر ارومیه تولید می شود که آمار بسیار بالایی محسوب می شود و روزانه سرانه پسماند تولیدی برای هر نفر در شهر ارومیه حدود 710 گرم گزارش شده است.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه  افزود:  روزانه در شهر ارومیه حدود 400 کیلو زباله دارویی در شهر ارومیه انباشته می شود که یک تهدید برای سلامتی شهروندان محسوب می شود.

وی گفت:  بنابر گزارش ارائه شده روزانه حدود 68/28 درصد پسماندتر فساد پذیر و 41/72 درصد پسماند خشک در شهر ارومیه تولید می شود .