انتشار:  پنج‌شنبه 21 دی  ::  20:16

رجب طیب اردوغان:

قدرت کنترل شمال سوریه را داریم

سرویس ترکیه – رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به یک عملیات جدید در شمال سوریه عنوان کرده است: دارای قدرتی هستیم که دامنه کنترل خود را در شمال سوریه با یک عملیات مانند سپر فرات گسترده تر کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری تایم ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی بار دیگر با اشاره به عملیات جدید در شمال سوریه عنوان کرده است: در مقابل تلاش برخی برای تشکیل کریدور ترور در شمال سوریه صبرمان در حال تمام شدن است. اهداف اتفاقاتی که در سوریه و عراق رخ داده است روز به روز واضح تر نمایان می شود. دیگر تحمل شنیدن دروغ های بیش از این را نداریم. دارای قدرتی هستیم که دامنه کنترل خود را در شمال سوریه با یک عملیات مانند سپر فرات گسترده تر کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود با واکنش تند به عدم استرداد فتح الله گولن توسط آمریکا خاطرنشان کرد: تا زمانی که بنده در راس دولت ترکیه قرار دارم؛ از این به بعد هر تروریستی را که از ما بخواهید به شما تحویل نخواهیم داد. "مسلمان از یک سوراخ یک بار نیش می خورد" از یک طرف ما را متفق استراتژیک خود می دانید از طرف دیگر در شمال سوریه بیش از 4 هزار نیروی نظامی را مسلح می کنید. این ها همان شاخه های پ.ک.ک و گروه های تروریستی هستند.

 

کد خبرنگار: 30102