انتشار:  جمعه 22 دی  ::  10:03

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان: اقلیت های دینی خود را تافته جدابافته از ملت ایران نمی دانند

سرویس آذربایجان غربی- دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان با اشاره به اینکه حضور رهبر معظم انقلاب در منزل شهدای اقلیت های دینی افتخاری بزرگ به شمار می رود، گفت: اقلیت های دینی و به ویژه آشوریان خود را تافته جدا بافته از ملت ایران نمی دانند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از ایرنا، ' یوناتن بت کلیا' شامگاه پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی در ارومیه افزود: اقلیت های دینی قبل از ورود امام راحل به کشور، در ایام پیروزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی شهدایی را تقدیم نظام کرده اند که نشانه علاقه مندی آنان نسبت به وطن خودشان است.

وی ادامه داد: آشوریان نیز در طول تاریخ همواره زندگی توام با صلح و آرامشی را با برادران مسلمان خود در آذربایجان غربی داشتند و وجود کلیساهای متعدد در این استان اثباتی بر این ادعاست.

نماینده آشوریان ایران در خانه ملت با اشاره به برخی مشکلات جامعه آشوری و اقلیت های دینی، گفت: حل این مشکلات، بهانه به دست مدعیان دروغین حقوق بشر و دموکراسی نخواهد داد؛ آشوریان نیازی به دلسوزی آنان ندارد و قیوم بودن آنان را نمی پذیرند زیرا قیم آشوریان، انقلاب و نظام است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سالیانه جشنواره فرهنگی ورزشی جام 'تموز' در ارومیه، گفت: این جشنواره با حضور اقلیت های دینی از کشورهای مختلف برگزار می شود و بازتاب خوبی در عرصه جهانی دارد.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه تفاوتی بین پیروان ادیان الهی وجود ندارد، گفت: مشکل اقلیت های دینی، مشکل ما نیز به شمار می رود و بر همین اساس تا حد امکان برای رفع مشکلات آنان تلاش می شود.

محمدمهدی شهریاری برای حل مشکلات مربوط به کلیساها، حمایت از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی جام تموز و ‌دیگر مشکلات جامعه آشوریان ابراز امیدواری کرد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی افزود: افزایش رضایتمندی اقشار مختلف مردمی در اولویت قرار داد و این مهم به همه مسئولان استانی نیز گوشزد شده است.

وی نقش مردم در پیشبرد امور مختلف را تاثیرگذار خواند و گفت: به نظرات مردم در اجرای برنامه های مختلف نیز باید اهمیت داده شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد که همکاری خوبی با اقلیت های دینی در این استان صورت بگیرد و مشکلات آنان حل شود.