سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 22 دی  ::  16:01

واکنش تند سخنگوی حکومت ترکیه به حکم دادگاه قانون اساسی

سرویس ترکیه – بکر بوزداغ، با واکنش تند علیه حکم تبرئه توران گونای، مدیر انتشارات کتاب اِکی و مهمت آلتان و شاهین آلبای 2 نویسنده زندانی ترکیه توسط دادگاه قانون اساسی این کشور؛ دادگاه قانون اساسی را متهم به نقض اختیارات و قوانین تعیین شده کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، بکر بوزداغ، سخنگوی حکومت ترکیه در اظهاراتی با واکنش تند به حکم آزادی توران گونای، مدیر انتشارات "کتاب اِکی" وابسته به روزنامه جمهوریت و مهمت آلتان و شاهین آلبای از نویسندگان برجسته ترکیه توسط دادگاه قانون اساسی عنوان کرده است: دادگاه قانون اساسی در این خصوص مانند واخواهی در حکم عمل کرده و مانند دادگاه تجدیدنظر حکم صادر کرده است. ولی نباید فراموش کرد که دادگاه قانون اساسی ترکیه دادگاه استیناف و یا تجدید نظر نیست. برای صدور چنین حکمی هیچ اختیاری ندارد.

معاون نخست وزیر ترکیه خاطرنشان کرده است: دادگاه قانون اساسی ترکیه با صدور حکم برای آلبای و آلتان مرزهای قانون اساسی ترکیه و قوانین رایج در کشور را پشت سر گذاشته است. خود را جای دادگاه های قضایی گذاشته و ارزیابی دلیل و شواهد صورت داده است. این حکم تکرار اشتباه و حکم جان دوندار است. دادگاه قانون اساسی ترکیه تنها وظیفه نظارت به قانون اساسی و قوانین تصویب شده در کشور را دارد.

 

کد خبرنگار: 30102