انتشار:  جمعه 22 دی  ::  18:15

سخنان جنجالی عبدالله گل:

روزنامه نگاران نباید زندانی شوند/ امیدوارم وضعیت اضطراری برای آخرین بار تمدید شده باشد

سرویس ترکیه – عبدالله گل، یازدهمین رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی جنجالی عنوان کرده است: روزنامه نگاران و نویسندگان نباید زندانی شوند/ امیدوارم وضعیت اضطراری برای آخرین بار تمدید شده باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، عبدالله گل، رئیس جمهور سابق ترکیه در گفتگو با خبرنگاران پس از شرکت در نماز جمعه عنوان کرد: همانگونه که می دانید من هم در دوره ریاست جمهوری خودم و هم در دوره بعد از آن همواره معتقد بودم که روزنامه نگاران اگر محاکمه می شوند این روند نباید با زندانی شدن آنان پایان یابد، این مسئله برای جایگاه ترکیه بسیار مطلوب است. امروز نیز بر سر همان عقاید هستم. محاکمه ها می تواند ادامه داشته باشد اما بار دیگر عرض می کنم روزنامه نگاران و نویسندگان نباید زندانی شوند.

وی در ادامه بار دیگر با اشاره به اختلافات به وجود آمده با اردوغان گفت: در این خصوص وارد شدن به جر و بحث های سیاسی شایسته بنده نیست. همه چیز واضح و آشکار است. همه یکدیگر را می شناسند. نمی خواهم وارد بحث با دوستان شوم.

عبدالله گل در خصوص تمدید وضعیت اضطراری در ترکیه نیز تاکید کرد: امیدوارم برای آخرین بار باشد که تمدید می شود، باور دارم یک بار دیگر یک ترکیه اصلاح طلب در زمینه های اقتصادی و روابط خارجی برای کشور بسیار مناسب خواهد بود. ترکیه دوران بسیار ویژه ای را پشت سر گذاشت. آن وضعیت برای کنترل شرایط ضروری بود اما دیگر همه چیز به حالت عادی برگشته است.

 

کد خبرنگار: 30102