انتشار:  شنبه 23 دی  ::  08:51

نماینده ایلام در گفت و گو با کردپرس عنوان کرد؛

قطع یارانه ها ،مستلزم کارشناسی دقیق است

سرویس ایران-سلام امینی گفت: اگر قرار است یارانه دهک هایی در جامعه قطع شود باید با کارشناسی دقیق سطح و شفافیتی در مورد ثروت و حقوق یارانه بگیران تعیین شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سقف درآمدهای حاصل از محل هدفمندی یارانه ها در سال آینده 37هزار میلیارد تومان تعیین شده که بیانگر حذف بخشی از جمعیت یارانه بگیر در کشور است،اظهار کرد:باید بخشی از منابع حاصل از حذف یارانه ثروتمندان،صرف تقویت دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر جامعه همچنین بازنشستگان با حقوق کم شود و همچنین درآمدهای حاصل از محل هدفمندی یارانه ها، بصورت شفاف در جهت حمایت از تولید، اشتغال و صادرات صرف شود.
وی ضمن بیان این مطلب که مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه در صحن علنی مجلس نیز بررسی می شود،خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع اصلاح پرداخت یارانه های نقدی،ما معتقدیم در این خصوص باید با حساسیت بیشتری تصمیم گیری شود که حقی از مردم تضیع نگردد.
وی افزود:ساز و کار حذف دهک های ثروتمند از دریافت یارانه نقدی مستلزم کارشناسی است و باید سطحی برای این کار مشخص شود تا بتوانیم بر مبنای عدالت رفتار کنیم.