سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 22 دی  ::  21:31

مهمترین تحولات روز جمعه 22/10/1396 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز جمعه 22 دی 1396 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • دمیرتاش بعد از 434 روز در دادگاه حضور پیدا کرد

صلاح الدین دمیرتاش، بعد از 434 روز حبس، برای حضور در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهاماتش امروز به استانبول منتقل شده و در شعبه 38 دادگاه جزایی استانبول حضور پیدا کرد.

  • اظهارات صلاح الدین دمیرتاش در جلسه دادگاه: به اندازه بینالی ییلدیریم مصونیت قضایی دارم

صلاح الدین دمیرتاش که بعد از 14 ماه در دادگاه رسیدگی به پرونده اش حضور پیدا کرده بود در دفاعیه خود اعلام کرده است: همان اندازه که بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه دارای مصونیت قضایی می باشد من هم همان مصونیت قضایی را دارا هستم.

  • سخنان جنجالی عبدالله گل: روزنامه نگاران و نویسندگان نباید زندانی شوند

عبدالله گل، یازدهمین رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی جنجالی عنوان کرده است: همانگونه که می دانید من هم در دوره ریاست جمهوری خودم و هم در دوره بعد از آن همواره معتقد بودم که روزنامه نگاران اگرمحاکمه شونداین روند نباید با زندانی شدن آنان پایان یابد، این مسئله برای ترکیه نیز بسیار مطلوب است. امروز نیز بر همان عقاید هستم. محاکمه ها می تواند ادامه داشته باشد اما بار دیگر عرض می کنم روزنامه نگاران و نویسندگان نباید زندانی شوند.

  • رئیس مشترک شورای رهبری پ.ک.ک: دولت ترکیه در تلاش برای تصفیه و تسلیم کامل حزب جمهوری خواه خلق است

بسه هوزات رئیس مشترک شورای رهبری پ.ک.ک در اظهاراتی عنوان کرده است: دولت ترکیه در تلاش برای تصفیه و تسلیم کامل حزب جمهوری خواه خلق ترکیه است.

  • دادگاه قانون اساسی ترکیه حکم تبرئه 1 روزنامه نگار و 2 نویسنده زندانی ترکیه را صادر کرد

دادگاه قانون اساسی ترکیه بعد از 9 ماه از زندانی شدن توران گونای، مدیر انتشارات "کتاب اِکی" وابسته به روزنامه جمهوریت و 1 سال و نیم زندان مهمت آلتان و شاهین آلبای از نویسندگان برجسته ترکیه حکم مبنی بر تبرئه این 3 فرد صادر کرده است.

  • واکنش تند سخنگوی حکومت ترکیه به حکم دادگاه قانون اساسی

بکر بوزداغ، با واکنش تند علیه حکم تبرئه توران گونای، مدیر انتشارات کتاب اِکی و مهمت آلتان و شاهین آلبای 2 نویسنده زندانی ترکیه توسط دادگاه قانون اساسی این کشور؛ دادگاه قانون اساسی را متهم به نقض اختیارات و قوانین تعیین شده کرده است.

  • واژگونی اتوبوس ترکیه به مقصد عراق در سیلوپی 9 کشته و 27 زخمی به جای گذاشت

براثر واژگونی یک اتوبوس استانبول به مقصد کشور عراق، در منطقه کردنشین سیلوپی در استان شرناخ 9 تن کشته و 27 تن دیگر زخمی شده اند.

  • دیدار معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با صلاح الدین دمیرتاش در زندان ادیرنه

اردال آکسونکر، معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در زندان تیپ F ادیرنه با صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها دیدار کرده است .

 

کد خبرنگار: 30102