سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  10:03

شهردار سنندج مطرح کرد

ضرورت به روز رسانی قوانین شهرداری‌ها

سرویس کردستان- شهردار سنندج با تاکید بر اصلاح برخی قوانین شهرداری‌ها، گفت: یکی از راه‌های که می‌تواند شهرداری‌ها را در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان یاری کند اصلاح برخی از قوانین آن است.

به گزارش کردپرس به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در دیدار با با مدیرکل سازمان بازرسی استان کردستان که با حضور جمعی از معاونین شهرداری صورت گرفت، گفت: اغلب شهرداری‌ها در حال حاضر با مشکل بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی روبه‌رو هستند، اما شهرداری‌ها ظرفیت‌های لازم برای پرداخت این بدی‌ها را ندارند.

وی با بیان اینکه قوانینی که شهرداری‌ها ملزم به اجرای آن هستند مربوط به چندین دهه قبل است و در برخی از این قوانین هم ابهاماتی است که این ابهامات موجب عدم اجرای  درست این قوانین می‌شود، گفت:  متأسفانه در چند سال اخیر تغییر برخی قوانین به ضرر شهرداری و شهروندان بوده و نظارت شهرداری هم در برخی از موارد نادیده گرفته‌شده است.

صیدی عنوان کرد: در برخی قوانین شهرداری دارای اختیاراتی بوده که با تغییر قوانین این اختیارات از شهرداری سلب شده ولی همچنان شهرداری ملزم به اجرای صحیح آن قانون است.  در راستای تسهیل در فرایند خدمات‌رسانی به شهروندان برخی قوانین شهرداری‌ها نیاز به بروزرسانی دارد.

وی گفت: مدیران شهرداری در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم نباید در زمان مدیریت خود هیچ‌گونه استرسی داشته باشند و با رعایت قانون بتوانند عملکرد مثبتی داشته باشند. نظارت کافی و دقیق  دستگاه‌های نظارتی قطعاً می‌تواند در اجرای دقیق قانون و همچنین کاهش تخلفات تأثیر بسزایی داشته باشد.

شهردار سنندج ابراز امیدواری کرد: در سایه تعامل و ارتباط سازنده و همچنین ارائه مشاوره از دستگاه‌های نظارتی بتوانیم با اجرای صحیح قانون در راستای خدمت صادقانه به شهروندان گام برداریم.