سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  10:21

سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان:

ائتلاف کردها برای مشارکت در انتخابات پارلمانی عراق مبهم است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) گفت: ائتلاف ها بین احزاب کردستانی برای مشارکت در انتخابات پارلمانی آینده در عراق مبهم است.

 

به گزارش کردپرس، سعدی پیره در گفتگو با خبرگزاری «الفرات نیوز»  با بیان اینکه اکنون تلاش هایی از سوی احزاب کردستانی برای نوعی توافق و ائتلاف بین آنان جریان دارد، افزود: این احزاب در تصمیم گیری برای مشارکت در انتخابات آینده عراق از جمله در مناطق مورد مناقشه  آزاد و مختار هستند.
پیره با اشاره به این که‌ احزاب سیاسی کردستانی برای مشارکت در انتخابات پارلمانی در عراق در کمیسیون عالی انتخابات  ثبت نام  کرده اند، افزود: سرنوشت ائتلاف های انتخاباتی بین احزاب کردستانی همچنان  مبهم است.

سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان با تاکید بر اینکه هم پیمانی  راهبردی بین دوحزب دمکرات و اتحادیه میهنی در گذشته به مشارکت در اداره اقلیم کردستان انجامیده، افزود: برخی از احزاب سیاسی کردستانی اکنون بر اوضاع اقتصادی و معیشتی در اقلیم کردستان برای دستیابی به آراء انتخاباتی، موج سواری می کنند.
وی بحران های پس از همه پرسی  و تظاهرات در اقلیم کردستان که پیامدهای منفی داشته را علت وجود ابهام در ائتلاف های انتخاباتی اعلام کرد.

کد خبرنگار: 20103