انتشار:  شنبه 23 دی  ::  10:28

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان اعلام کرد

پروژه مسکن مهر در کردستان شهریور آینده به اتمام می‎رسد

سرویس کردستان- مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت:  ۳۸ هزار واحد مسکن مهر برای ساخت به استان کردستان ابلاغ شده که از این تعداد تا کنون بیش از ۳۲ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و تعداد ۴۰۰ واحد مسکن مهر نیز بدون متقاضی باقی مانده است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام ملکی با اشاره به اینکه به زودی ۵۰۰ واحد مسکن مهر جدید را تحویل و به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: باقی مانده مسکن مهر نیز در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و پروژه مسکن مهر در شهریور ۹۷ در استان کردستان به اتمام می‎رسد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه راه نقش انکار ناپذير در توسعه همه جانبه استان کردستان دارد و يکي از مطالبات جدي مردم، مسئولين و نمايندگان استان است تصریح کرد: با برنامه‌ريزي‌های انجام شده و تدوین یک برنامه جامع به دنبال تغییر وضعيت راه‌های اصلي استان به بزرگراه، با اولويت شهر سنندج هستیم.

ملکی افزود: در این برنامه‌ریزی راه‌های اصلی را از شهر سنندج به مراکز شهرستان‌ها و به استان‌های همجوار شمالي و جنوبي به صورت بزرگراه ارتقاء خواهیم داد. وی گفت: ۸ مناقصه برای محورهای اصلی استان برگزار شده است که بحث کريدور شمال به جنوب استان نیز در دستور کار قرار دارد و محور سقز- دیواندره- سنندج- کامیاران یکی از محورهای اصلی استان است که در مجموع ۷۵ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۵ میلیارد تومان توسط شرکت ساخت و توسعه به مناقصه گذاشته شده است.

ملکی همچنین به محور سنندج- مریوان اشاره کرد و افزود: محور سنندج- مريوان در مسير واريانت تيژتيژ-  گاران به طول ۵۲ کيلومتر به عنوان مسير جديد درحال احداث است که از اين مقدار حدود ۳۰ کيلومتر آن با پيشرفت فيزيکي ۹۰ درصد در حال اتمام است.

ملکی ادامه داد: ۲۲ کيلومتر از محور سنندج- مریوان باقی مانده است که تونلی به طول یک‌هزار و ۸۸۴ متر و با هزینه‌ای بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان در دست احداث بوده که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان به محور گردنه صلوات آباد اشاره کرد و گفت: این محور یکی از مسیرهای سخت و پرترافیک استان است که کارکرد گردشگری در شهر سنندج دارد و تلاش داریم این محور ۲۱.۵ کیلومتری را سریع به بهره‌برداری برسانیم و هم اکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

ملکی به محور واقع در حوزه بیجار- همدان اشاره کرد و بیان داشت: این محور یکی از پروژه‌ها و مطالبات جدی مردم منطقه بوده که احداث یک قطعه آن به طول ۶ کیلومتر دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی است، و کل مسیر در سال  ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به دیگر پروژه در دست اقدام در استان کردستان اشاره کرد و ادامه داد: محور بیجار- دیواندره به طول ۱۲کیلومتر قطعه دوم، محور بیجار- زنجان به طول ۱۸ کیلومتر، محور کامیاران – مریوان- سروآباد به طول ۱۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۸ درصدی در حال احداث بوده و در سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به راه روستایی در استان کردستان شده است، گفت: استان کردستان با یک‌هزار و ۷۰۳ روستا، دارای ۶ هزار و ۹۸ کیلومتر شبکه راه است که احداث یک‌هزار کیلومتر راه برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.