سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  13:10

کارشناس مسائل کردی:

صلاح الدین دمیرتاش اهمیت زیادی برای حزب HDP داشت و یک رهبر پیشرو بود

سرویس جهان- چنگیز اکتار می گوید صلاح الدین دمیرتاش اهمیت زیادی برای حزب HDP داشت و از او به عنوان یک سیاست مدار پیشرو یاد خواهد شد.
 

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رهبر مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در ترکیه که از بیش از یک سال پیش در زندان به سر می برد از عدم تمایل خود به شرکت در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری ترکیه خبر داده است. وی گفته است می خواهد بر فعالیت های حقوق بشری تمرکز کند.

برخی ناظران سیاسی به صدای آمریکا گفته اند رفتن دمیرتاش از صحنه سیاسی  ترکیه تاثیر زیادی بر احزاب سیاسی کردگرا از جمله HDP خواهد داشت زیرا وی نه تنها رای کردها بلکه رای ترک ها را در ترکیه جذب می کرد. به گفته این افراد بازداشت دمیرتاش به این دلیل بود که وی بیشترین همسانی را با شخصیت کاریزماتیک اردوغان رییس جمهور ترکیه داشت.

چنگیز اکتار کارشناس مسائل کردها در این باره به صدای آمریکا گفت: دمیرتاش اهمیت بسیار زیادی برای حزب دموکراتیک خلقها داشت. وی مرد بسیار روشن فکری بود و خوب صحبت می کرد.

وی افزود: صلاح الدین دمیرتاش قادر بود نه تنها رای کردها بلکه رای ترک ها را نیز برای حزب HDP جذب کند. در تاریخ از وی به عنوان یک رهبر پیشرو یاد خواهد شد.

کد خبرنگار: 40101