سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  13:17

نماینده استانبول در پارلمان ترکیه:

اگر وضعیت اضطراری لغو نشود میلیون ها نفر به خیابان ها خواهند آمد

سرویس ترکیه – جان پولات، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه با حضور در تجمع گسترده اعتراض به وضعیت اضطراری که از سوی تشکیلات حزب جمهوری خواه خلق برگزار شده بود، عنوان کرد: این آخرین هشدار است؛ اگر وضعیت اضطراری لغو نشود میلیون ها انسان به خیابان ها خواهند آمد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، در پی ششمین تمدید 3 ماهه وضعیت اضطراری در ترکیه تشکیلات حزب جمهوری خواه خلق در 81 استان ترکیه دست به تجمعات اعتراضی زده و خواستار لغو وضعیت اضطراری در کشور شده است.

جان پولات نماینده استانبول در پارلمان ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود در این تجمع عنوان کرده است: در خصوص این که چه قانونی تصویب خواهد شد 2 فرد تصمیم گیری می کنند و همان روز نیز اجرایی می شود. اقداماتی که علیه روزنامه نگاران، دانشگاهیان و مخالفان دولت صورت می گیرد حتی کودتای 12 سپتامبر را هم پشت سر گذاشته است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: این آخرین هشدار است. هرچه سریعتر وضعیت اضطراری را لغو کنید. اگر شما وضعیت اضطراری را لغو نکنید با میلیون ها انسان در خیابان ها تظاهرات خواهیم کرد. آشکارا عرض می کنم؛ همراه میلیون ها انسان در خیابان ها مبارزه خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102