سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  14:02

روزنامه «العرب» عربستان خبر داد:

دو دستگی بین رهبران اهل سنت عراق در آستانه انتخابات

سرویس عراق و اقلیم کردستان - روزنامه «العرب» عربستان از وجود دو دستگی بین رهبران اهل سنت درآستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق خبر داد.

به گزارش کردپرس، روزنامه « العرب» نوشت:  بین رهبران اهل سنت در عراق در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور نوعی دو دستگی وجود دارد و برخی قصد دارند  با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و برخی دیگر با  نوری المالکی، معاون رئیس جمهوری این کشور ائتلاف کنند.

این روزنامه افزود: احزاب اهل سنت در عراق دارای سه رویکرد سیاسی برای مرحله آینده در عراق  هستند که اولین رویکرد به سوی العبادی و دومین رویکرد به سوی المالکی و سومین رویکرد مشارکت انفرادی و مستقل در انتخابات پیش روی پارلمانی است.

روزنامه «العرب» همچنین نوشت: اکثر شخصیت های اهل سنت در استان الانبار عراق  برای هم پیمانی با نوری مالکی، رهبر ائتلاف دولت قانون تلاش می کنند، اما خالد العبیدی، وزیر دفاع پیشین عراق که اهل موصل است و قاسم الفهداوی، وزیر نیروی عراق که اهل استان الانبار است، قصد دارند با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق ائتلاف کنند.

این روزنامه افزود: سلیم الجبوری، رئیس مجلس نمایندگان عراق  نیز برای ائتلاف با ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه و صالح المطلک، رئیس جبهه  الحوار الوطنی  عراق برای مشارکت در انتخابات پیش رو در یک لیست، تلاش می کند.

 

کد خبرنگار: 20103