سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  19:02

تهدید شدید الحن اردوغان:

تروریست ها تسلیم نشوند؛ عفرین را بر سر آنان خراب خواهیم کرد

سرویس ترکیه – رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تهدیدی شدید الحن عنوان کرده است: اگر در عفرین تروریست ها تسلیم نشوند، آنجا را بر سرشان خراب خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در کنگره حزب عدالت و توسعه در استان الازیغ این کشور سخنرانی می کرد بار دیگر با اشاره به عملیات های ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرده است: ما ملتی هستیم که درس عبرت گرفتن از تاریخمان را به خوبی می دانیم. در طول مرزهایمان یک سیاست فعال اتخاذ کرده ایم. با عملیات سپر فرات کریدور ترور را مانند یک چاقو بریده و دور انداختیم. با عملیات ادلب نیز جناح غرب این کریدور را از بین می بریم. اگر در عفرین تروریست ها تسلیم نشوند، آنجا را بر سرشان خراب خواهیم کرد. اگر قول هایی که در خصوص منبج به ما داده شده است عملی نشود؛ مجبور هستیم خودمان وارد عمل شویم. تا زمانی که حتی یک تروریست باقی نماند به مبارزه ادامه خواهیم داد. دیروز از جرابلس تا الباب 3 هزار داعشی را نابود کردیم. اگر لازم باشد فردا نیز 3 هزار تروریست دیگر را نابود خواهیم کرد. کسانی که در این مبارزه در برابر ما قرار می گیرند بهتر است به خود نگاهی بکنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرده است: از اینجا متفق هایمان که در سوریه از تروریست ها حمایت می کنند را دعوت به آزمودن خود می کنیم. سلاح هایی که آمریکا تا کنون به شمال سوریه فرستاده است 4 هزار و 900 کامیون است؛ این را می دانیم. چنین متفقی را نمی خواهیم. می دانیم که 2 هزار هواپیما پر از سلاح را نیز تحویل تروریست ها داده اند. برخی از این سلاح ها در بازار سیاه به فروش می رسند. بخشی از آنان نیز علیه ما استفاده می شود.

 

کد خبرنگار: 30102