سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 23 دی  ::  19:45

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه:

انتخابات 2019 آزمون بسیار سختی خواهد بود

سرویس ترکیه – نومان کورتولموش، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به این که انتخابات 2019 بسیار سخت خواهد بود تاکید کرده است: تاثیر همکاری آک پارتی – حزب حرکت ملی در شرق و جنوب شرق ترکیه  را میتینگ های برگزار شده، کنفرانس ها و اسلوب سیاسی در طول روند انتخابات تعیین خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، نومان کورتولموش، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مواضع تند اردوغان علیه عبدالله گل و حساسیت های سال 2019 میلادی در ترکیه عنوان کرده است: حساسیت هایی که رئیس جمهورمان در این خصوص نشان می دهد شاید از اهمیت سال 2019 میلادی باشد، روند بسیار سختی پیش رو داریم. انتخابات 2019 میلادی یک انتخابات ساده نخواهد بود. باید به تعادل 51.4 درصد آراء در برابر 48.6 درصد آراء در آخرین انتخابات {رفراندوم 16 آوریل} دقت کرد. این تعادل به هیچ عنوان به آن شکل نخواهد ماند. این رقم می تواند تا 60 درصد افزایش یابد و یا این که تابلویی متفاوت به وجود آید.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ائتلاف حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی و تاثیر آن در مناطق کردنشین ترکیه نیز تاکید کرد: علی رغم این همکاری حزب حرکت ملی یک حزب متفاوت است و هویت خود را باید محافظت کند.  حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی دو حزب متفاوت از هم هستند. دو حزب با اولویت ها و اهداف متفاوتی هستند. این مسئله ائتلاف کامل دو حزب نبوده و تنها همکاری در یک انتخابات است. در خصوص تاثیر این همکاری در شرق و جنوب شرق ترکیه فاکتور تعیین کننده میتینگ های برگزار شده، کنفرانس ها و زبان و اسلوب سیاسی است که در طول روند انتخابات اتخاذ خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102