انتشار:  شنبه 23 دی  ::  21:22

مهمترین تحولات روز شنبه 23/10/1396 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز شنبه 23 دی 1396 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • تهدید شدید الحن اردوغان: تروریست ها تسلیم نشوند؛ عفرین را بر سر آنان آوار خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تهدیدی شدید الحن عنوان کرده است: با عملیات سپر فرات کریدور ترور را مانند یک چاقو بریده و دور انداختیم. با عملیات ادلب نیز جناح غرب این کریدور را ازبین بردیم. اگر در عفرین تروریست ها تسلیم نشوند، آنجا را بر سرشان خراب خواهیم کرد. اگر قول هایی که در خصوص منبج به ما داده شده است عملی نشود؛ مجبور هستیم خودمان وارد عمل شویم. تا زمانی که حتی یک تروریست باقی نماند به مبارزه ادامه خواهیم داد. دیروز از جرابلس تا الباب 3 هزار داعشی را نابود کردیم. اگر لازم باشد فردا نیز 3 هزار تروریست دیگر را نابود خواهیم کرد.

  • وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه: تاثیر ائتلاف آک پارتی – MHP در مناطق کردنشین را برنامه های انتخاباتی تعیین خواهد کرد

نومان کورتولموش، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در اظهاراتی با اشاره بر این که انتخابات 2019 بسیار سخت خواهد بود تاکید کرده است: تاثیر همکاری آک پارتی – حزب حرکت ملی ترکیه در شرق و جنوب شرق ترکیه را میتینگ های برگزار شده، کنفرانس ها و زبان و اسلوب سیاسی که در طول روند انتخابات اتخاذ خواهد شد تعیین می کند.

  • ارتش ترکیه مواضع ی.پ.گ در عفرین را بمباران کرد

بر اساس اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه، توپخانه ارتش ترکیه از مرزهای اوغول پینار در منطقه ریحانلی استان ختای مواضع ی.پ.گ در کانتون عفرین را بمباران کرده است.

  • تجمع گسترده در 81 استان ترکیه در اعتراض به تمدید وضعیت اضطراری: این آخرین هشدار است؛ اگر وضعیت اضطراری لغو نشود میلیون ها انسان به خیابان ها خواهند آمد

جان پولات، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه با حضور در تجمع گسترده اعتراض به وضعیت اضطراری از سوی تشکیلات حزب جمهوری خواه خلق عنوان کرد: این آخرین هشدار است؛ اگر وضعیت اضطراری لغو نشود میلیون ها انسان به خیابان ها خواهیم آمد

  • برگزاری جلسه سرنوشت شورای امنیت ملی ترکیه روز چهارشنبه

در پی تحولات به وجود آمده در ادلب و آغاز آموزش های نظامی «محافظین مرز» وابسته به ی.پ.گ توسط ارتش آمریکا؛ ترکیه روز چهارشنبه 17 ژانویه 2018 جلسه سرنوشت ساز شورای امنیت ملی ترکیه را با محوریت ادلب و عفرین برگزار خواهد کرد.

  • علی رغم صدور حکم دادگاه قانون اساسی ترکیه: دادگاه محلی از صدور حکم آزادی 2 نویسنده ترکیه خودداری می کند

علی رغم صدور حکم آزادی شاهین آلبای و مهمت آلتان 2 نویسنده ترکیه از زندان توسط دادگاه قانون اساسی ترکیه؛ دادگاه محلی از صدور حکم آزادی خودداری می کنند.

 

کد خبرنگار: 30102