سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 24 دی  ::  08:55

آخرین تحولات کانتون عفرین بعد از تهدید های ترکیه

سرویس جهان- دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید همزمان با گلوله باران عفرین در شمال سوریه از سوی نیروهای ترکیه، درگیری های پراکنده ای نیز میان آنها و نیروهای ypg صورت گرفته است.
 

به گزارش کردپرس، دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد نیروهای ترکیه مستقر در سوریه، بعد از تهدید اردوغان به حمله به شهر عفرین، روستاهای اطراف این شهر را گلوله باران کردند. خبرگزاری اسپوتنیک نیز نوشت روستاهای تحت کنترل نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg هم از داخل مرزهای ترکیه در هاتای و هم از سوی نیروهای مستقر این کشور در جنوب عفرین هدف گلوله قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اسپوتنیک و دیده بان حقوق بشر سوریه، گلوله بارانها تلفاتی به دنبال نداشته است اما خساراتی به همراه داشته است. نیروهای ترکیه چهار منطقه در حومه عفرین را هدف گلوله های توپ و خمپاره قرار داده اند.

بر اساس گزارش منابع دیده بان حقوق بشر سوریه، درگیریهای پراکنده ای نیز میان نیروهای کرد سوریه و نیروهای ترکیه در نزدیکی مرزهای این کشور در شمال سوریه بوقوع پیوسته است. دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید نیروهای ترکیه 9 روستا از توابع عفرین را هدف گلوله باران خود قرار داده اند.

خبرگزاری اسپوتنیک درباره گلوله باران عفرین از سوی نیروهای ترکیه نوشت: نیروهای ترکیه روز گذشته 36 بار این منطقه را گلوله باران کرده اند.

کد خبرنگار: 40101