انتشار:  یک‌شنبه 24 دی  ::  09:22

تعیین رئیس مستعفی پارلمان کردستان به‌ ریاست لیست انتخاباتی اپوزیسیون

سرویس عراق واقلیم کردستان – یوسف محمد به‌ عنوان رئیس لیست مشترک انتخاباتی سه‌ حزب اپوزیسیون اقلیم کردستان در انتخابات پارلمانی و شوراهای استانی عراق تعیین شد.

به‌ گزارش کردپرس، وریا محمد مسئول امور حقوقی "ائتلاف وطن" به‌ شبکه‌ رسانه‌ ای گوران، گفت: دکتر یوسف محمد رئیس پیشن پارلمان کردستان، ریاست لیست "ائتلاف وطن" در انتخابات عراق را بر عهده‌ خواهد داشت.

جنبش تغییر، ائتلاف دموکراسی و عدالت و جماعت اسلامی کردستان لیست مشترکی با نام "ائتلاف وطن" را برای شرکت در انتخابات پارلمانی عراق و شوراهای استانی در کرکوک، نینوا و دیاله‌ تشکیل داده‌ اند.

به‌ گفته‌ وی، روز دوشنبه‌ شورای کمیسیاران کمیسیون انتخابات برای تایید لیست مشترک اپوزیسیون اقلیم کردستان تشکیل جلسه‌ می دهد.

یوسف محمد از رهبران جنبش تغییر می باشد که‌ طی یک ماه‌ اخیر از منصب ریاست پارلمان کردستان اسعتفا داد، اما تاکنون پارلمان کردستان استعفای وی را تایید نکرده‌ است.

وی در سال 2015 و پس از گشودن پرونده‌ قانون ریاست اقلیم کردستان و تلاش برای اصلاح این قانون و مخالفت با  تدوام ریاست مسعود بارزانی در این منصب به‌ دلیل پایان مدت دوره‌ قانونی از سوی نیروهای امنیتی حزب دمکرات  و به‌ دستور مسعود بارزانی از بازگشت به‌ اربیل و حضور در پارلمان منع شد و تا سال 2017 نیز پارلمان به‌ حالت تعطیل باقی ماند و پس از بازگشایی نیز یوسف محمد حاضر به‌ حضور در جلسات پارلمان نشد و در نهایت نیز استعفای خود را به‌ دلیل آن چه‌ تداوم سیاست های انحصارطلبانه‌ و غیرقانونی حزب دمکرات و اتحادیه‌ میهنی خواند، اعلام کرد.