سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  جمعه 29 دی  ::  16:36

یکی از فرماندهان (YPG) در عفرین در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛

تا آخرین قطره خون با ارتش ترکیه می جنگیم/مواضع آمریکا و روسیه شفاف نیست/ترکیه مجوز استفاده از هواپیما علیه عفرین را از روسیه دریافت نکرده است

سرویس سوریه-زیور صالح از فرماندهان نیروهای مدافع خلق در عفرین ضمن بیان این مطلب که ترکیه مجوز استفاده از هواپیمای جنگی علیه عفرین را از روسیه دریافت نکرده،حراست از عفرین را از هر موضوع دیگری مهمتر دانست و اذعان کرد تا آخرین قطره خون می جنگند و متجاوزین را شکست می دهند.

یکی از فرماندهان(YPG) مستقر در مناطق مرزی عفرین کردستان سوریه ضمن بیان این مطلب که تا این ساعت ترکیه نه از سوی آمریکا و نه از سوی روسیه چراغ سبز حمله به عفرین را دریافت نکرده،اظهار کرد:دیروز رئیس ارتش و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه سفری به روسیه داشتند تا موافقت استفاده از هواپیمای جنگی و هلی کوپتر را از روسیه دریافت کنند،اما گویا روسیه با این موضوع موافقت نکرده و این امر فرماندهان ترک را مشوش نموده است.
وی ادامه داد:ترکیه می داند اگر نتواند از طریق هوا به ما حمله کند در جنگ زمینی کار از پیش نخواهد برد،لذا در تلاش است تا نظر روسیه و آمریکا را به خود جلب کند.
زیور صالح با اشاره به تحرکات توپخانه ای ارتش ترکیه در کوبانی و عفرین،توضیح داد:ترکیه با استفاده از توپ و خمپاره  روستاهای غرب کوبانی و شرق عفرین را بمباران می کند که در پاسخ نیروهای ما هم به سمت آن ها آتش گشودند.
وی تصریح کرد:تعداد 10 آمبولانس از سوی ترک ها به منطقه اعزام شده تا جنازه های برجامانده عناصرشان را جمع اوری کنند.
این فرمانده نظامی نیروهای مدافع خلق(YPG) با اشاره به علت جنگ رسانه ای ارتش ترکیه در حمله غریب الوقوع به عفرین،گفت:ترک ها سعی دارند با هیاهوی رسانه ای،جنگ روانی را علیه ما آغاز کنند و این در حالی است که به دلایل سیاسی و عدم رضایت آمریکا و روسیه و دولت مرکزی سوریه،تا کنون نتوانسته اند اقدامی را انجام دهند.