انتشار:  چهارشنبه 29 خرداد 1398  ::  14:21   

قابل توجه مسئولان و شورای ترافیک ایلام؛

بلوار «مرگ» را ساماندهی کنید / غلامرضا محمدمرادی

سرویس ایلام - بلوار دانشجو یکی از پرترددترین و پرحادثه ترین بلوارهای شهر ایلام است و هر از گاهی خبر وقوع تصادفات در این مسیر، تیتر رسانه ها و مایه تأسف و تأثر همگان می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، علاوه بر جمعیت مردمی و ساکن در اطراف و اکناف این بلوار، دو دانشگاه پرجمعیت پیام نور و آزاد در این مسیر قرار گرفته و در ادامه نیز به دانشگاه ایلام و دانشگاه علوم پزشکی ختم می شود.

جوانان و نوجوانانِ سرمست از غرور و تلاطم اجتماعی، با سوار بر انواع و اقسام خودروهای ریز و درشت و موتورسیکلت های فوق سرعت، پس از گذر از چهارراه پیام نور و یا عبور از زیرگذر پیامبر اعظم(ص) آنچنان پای بر پدال گاز می فشارند انگار که  جت های جنگی بر زمین فرود آمده و طی طریق می کنند.

در این «پیست سرعت»، نه از سرعت گیر خبری هست، نه از دوربین محسوس و نامحسوس، نه از چراغ قرمز، نه از علائم هشدار دهنده و نه از پلیس و نه از اعمال قانون!

در این بلوار که باید به بلوار «مرگ و ناامنی» تغییر نام دهد، بارها شاهد انواع  تصادفات و واژگونی های متعدد و تحمیل خسارت های جانی و مالی زیادی بر مردم بوده ایم و درخت، درختچه و تیرهای برق آماج حملات انتحاری ارابه های مرگ بوده اند اما متأسفانه تا کنون هیچ کدام از مسئولان ذیربط، در این باره عکس العمل و راهکار اصولی و عملیاتی خاصی نداشته اند و در پاسخ به رسانه ها و خواسته های مردمی، هر کدام دیگری را محکوم و خود را تبرئه می کنند.

اگر شهرداری ایلام در این مسیر(هر دو لاین) چندین سرعت گیر ایجاد کند و یا فلکه نامیمون، ناموزون و غیر اصولی و غیرکارشناسی بعد از دانشگاه آزاد و قبل از زیرگذر را سر و سامان دهد یا راهنمایی و رانندگی بصورت محسوس و نامحسوس در این مسیر حضور داشته باشد و با رانندگان متخلف، پرسرعت و حادثه ساز به شدت برخورد و اعمال قانون کند، قطعاً آسایش و آرامش به این بلوار و اهالی و ساکنان این منطقه باز خواهد گشت.

آقایان مسئول باید بدانند و هوشیار باشند که این بلوار با این اوضاع کنونی، آبستن حوادث بسیار ناگواری است و اگر با این هشدارها و تصادفات توأم با تلفات جانی و مالی پیاپی، از خواب غفلت بیدار نشوید و چاره ای نجویید چه بسا که کشت و کشتارهای تأسف برانگیز آینده، شما را به شرمساری عمیقی دچار خواهد کرد و قطعاً از عذاب وجدان در امان نخواهید بود.

اغلب اهالی و ساکنان این منطقه که فضای سبز و پارک محله ای مناسبی در اطراف و اکناف خود ندارند، اغلب روزها و شب ها برای گذراندن اوقات فراغت به همراه خانواده های شان در اطراف این بلوار اُتراق می کنند و فرزندان شان نیز مشغول بازی و دوچرخه سواری اند و اگر خدایی ناخواسته در زمان حضور پررنگ شان خودرویی با آن سرعتِ برق و باد، منحرف شود چه بسا که چندین نفر بی گناه را به کام مرگ بکشاند و «تیتر یک» رسانه های داخلی و خارجی شود.

اهالی این منطقه حضوراً و با تماس های تلفنی، پیامکی و تلگرامی، از مسئولان امر و رسانه های دیداری و شنیداری عاجزانه و مصرانه تقاضا داشته و دارند که به فریادشان برسند و به این بلوار «مرگ آفرین» سر و سامان دهند و آسایش و آرامش را به این مسیر برگردانند.

امیدواریم مسئولان امر به ویژه شهردار سختکوش و پیگیر شهر ایلام، به صورت اصولی، فنی و اورژانسی و قبل از وقوع حوادث بدتر و ناگوارتر، به این مهم ورود و «علاج واقعه قبل از وقوع» را در عمل معنا کنند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#غلامرضا محمدمرادی
#بلوار دانشجو
#کورس دادن
#تصادف