انتشار:  چهارشنبه 29 خرداد 1398  ::  14:59   

پلیس اروپا از بازداشت افراد مظنون به عضویت در پ.ک.ک خبر داد

سرویس جهان- پلیس اتحادیه اروپا اعلام کرد با همکاری دادگستری اتحادیه اروپا و مقامات پنج کشور عضو این اتحادیه توانسته است برخی افراد را که مظنون به عضویت در نیروهای مسلح پ.ک.ک موسوم به نیروهای مدافع خلق هستند در این کشورها بازداشت کند.

 

به گزارش خبرگزاری کردپرس،پلیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل امروز در بیانیه ای اعلام کرد تعدادی از افراد مظنون به  عضویت در پ.ک.ک را در سطح 5 کشور عضو اتحادیه اروپا که به عضوگیری و آموزش نیروهای کرد مظنون هستند بازداشت کرده است.

بر اساس این گزارش، پلیس بلژیک با هماهنگی کشورهای عضو و در عملیات جستجوی خانه های مشکوک دو تن را بازداشت کرده است.

یوروپل در بیانیه اشاره کرده است پلیس اروپا با همکاری یوروجاست یا دادگستری اتحادیه اروپا که قرار بازداشت ها را صادر کرده است، عملیات تحقیق در مورد عضو گیری و آموزش نیروهای کرد را که آنها را «تروریست» خوانده، در کشورهای اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان و سوییس انجام داده است.

بر اساس اطلاعیه پلیس اروپا، اداره تحقیقات فدرال  بلژیک از سال 2017 دست به تحقیقاتی در این باره زده و با هماهنگی با مقامات دیگر کشورهای اروپا و یویوپل و یوروجاست، روی پرونده فعالیت مشکوک افرادی وابسته به پ.ک.ک برای عضوگیری در اروپا کار کرده است.

پلیس اروپا افراد بازداشت شده را که وابسته به نیروهای نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک دانسته، به عضو گیری برای این سازمان و ایجاد کمپ های آموزشی برای جذب و آموزش نیروهای کرد در کشورهای مختلف متهم کرده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک
#اروپا