سرویس کردستان
انتشار:  چهارشنبه 29 خرداد 1398  ::  17:16   

در آیین تودیع و معارفه دادستان سنندج مطرح شد:

اموال متخلفان اقتصادی باید مصادره شود/ قضات اهل سنت نقش پر رنگ تری در دستگاه قضایی داشته باشند

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: با سودجویان اقتصادی باید به صورت جدی برخورد و اموال آنها مصادره شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در آیین تودیع و معارفه دادستان سنندج بر لزوم برخورد جدی با مفسدان اقتصادی تاکید کرد و اظهار داشت:باید با متخلفان و سودجویان اقتصادی به صورت جدی برخورد کرد و تمام اموال آنها مصادره شود  که پس از اثبات اموالی که به متعلق به خودشان است به آنها بازگردانده شود.

او همچنین بر لزوم زندان زدایی تاکید کرد و گفت: در استان کردستان تلاش شده است که زندانی کمتری داشته باشیم و تعامل خوبی بین دستگاه قضا و دستگاه‌های اجرایی در استان وجود دارد.

آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: اساس کار دستگاه قضا، عدالت است و این مسئله به زیبایی در قرآن توصیف شده است که عدل نزدیکترین عنصر به تقوا است.

سرمایه گذاران و مدیران اجرایی کردستان در فضای مجازی امنیت ندارند

استاندار کردستان هم طی سخنانی در این آیین اظهار داشت: لازم است دستگاه قضایی و دادستانی در حوزه فضای مجازی با متخلفان جدی تر برخورد کرده و مانع از گسترش تهمت ها و بداخلاقی ها در این فضا شود.

بهمن مرادنیا ادامه داد: برخی از کاربران فضای مجازی با بداخلاقی و تهمت و افترا به مسئولان و دیگر اقشار، در ذهنیت مردم اخلال و نگرانی ایجاد می‌کنند که باید دستگاه قضائی با این افراد برخورد جدی داشته باشد.

او اضافه کرد: در فضای مجازی امنیت برای سرمایه گذار و مدیران اجرایی استان وجود ندارد و هر کس به هر طریقی مورد سو استفاده افراد بی اخلاق و فرصت طلب قرار می‌گیرد.

مرادنیا در ادامه خواستار توجه دستگاه قضائی در بکارگیری قضات اهل سنت شد و بیان کرد: با توجه به اینکه اکثریت مردم این استان را پیروان اهل سنت و شافعی مذهب تشکیل می‌دهند، انتطار داریم قضات اهل سنت حضور پررنگ‌تری در دستگاه قضائی استان داشته باشند.

او همچنبن از اطاله دادرسی در دستگاه‌های قضایی استان انتقاد کرد و گفت: امیدواریم با همت قضات و دستگاه قضایی دادرسی‌ها به کمترین زمان ممکن کاهش یابد ضمن اینکه انتظار است با افراد خلافکار و سابقه دار جدی تر برخورد شود.

محمدرضا مترقب، رئیس کل دادگستری کردستان هم در این آیین گفت: شرایط خدمات برای کارکنان غیربومی دستگاه قضائی استان نسبت به استان‌های دیگر مناسب نیست و امیدواریم به این قشر توجه و در راستای رفع مشکلات آنان اقدام شود.

محمد جباری دادستان جدید شهرستان سنندج هم در این آیین گفت: با در نظر گرفتن مقوله سلامت و کارآمدی در قوه قضاییه، عنصر عدالت محقق می شود چرا که ملاک اجرای عدالت همانا عمل به قانون است.

در این آیین از خدمات علی اکبر جوهری تقدیر و محمد جباری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان معرفی شد.