انتشار:  چهارشنبه 29 خرداد 1398  ::  20:29   

سازمان های مردم نهاد و احزاب حدفاصل جامعه و دولت هستند/ دولت به سختی در شرایط کنونی کشور را اداره می کند

سرویس کردستان- معان سیاسی وزیر کشور گفت: احزاب و سازمان های مردم نهاد نقش بسیار  مهمی به عنوان واسطه بین مردم و قوای حاکم ایفا می کنند و در واقع حلقه ارتباطی و حد فاصل جامعه و دولت شمرده می شوند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، جمال عُرف در نشست هم اندیشی با روحانیان، معتمدان، فعالان سیاسی فرهنگی و اجتماعی و روحانیان استان کردستان با بیان اینکه دولت دوازدهم در شرایط دشوار وپیچیده ای نظیر اعتراضات دیماه ۹۶ واعمال تحریم های ظالمانه آمریکا آغاز بکار کرد، اظهار داشت: دولت با شرایط بسیار خطیر ودشواری روبرو است وبه سختی کشور را اداره می کند.

او  با اشارە بە اینکە دولت تصمیم گرفته در مسیر رفع تبعیض از مناطق پیرامونی و حاشیه ای و قومیتی حرکت کند، افزود: گرچه با نقطه ایده آال فاصله داریم اما گامهای مهمی نیز در همین راستا برداشته شده است که به عنوان مثال در کردستان از ۱۰ فرماندار، شش فرماندار کرد واهل سنت هستند.

عُرف با تاکید بر اینکه  جریانات سیاسی باید با آرامش وارد انتخابات پیش رو  شوند، خاطرنشان کرد: مردم و فعالان سیاسی انتظارات را باید متناسب با شرایط تنظیم کنند و این را فعالان سیاسی باید جامعه را توجیه کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه برخی تصمیمات کلی وبزرگ بصورت فراقوه ای گرفته می شود اظهار داشت؛ خواست رهبری،  نظام وهر انسان وطن پرستی  گفتمان مقاومت در برابر دشمنان است.
او همچنین گریزی به تعداد احزاب سیاسی در دولت روحانی زد و در این باره توضیح داد: تا پیش از هر دو دوره دولت دکتر روحانی، ۹۴ تشکل غیر دولتی در استان وجود داشت که این تعداد اکنون به ۵۷۶ تشکل رسیده است.