انتشار:  چهارشنبه 29 خرداد 1398  ::  20:35   

بررسی روابط دو جانبه و تحولات منطقه در دیدار نخست‌وزیر عراق و امیر کویت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق و امیر کویت با یکدیگر دیدار کرده و به بررسی تقویت روابط میان دو کشور و تحولات اوضاع در منطقه پرداختند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در شهر بغداد با شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت دیدار و گفت و گو کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه کوتاه آمده، نخست وزیر عراق و امیر کویت در دیدار خود به بررسی راه های تقویت روابط میان دو کشور و تحولات اوضاع در منطقه پرداختند.

این در حالی است که شیخ الصباح در دومین سفر خود به عراق ظهر امروز وارد فرودگاه بین المللی شهر بغداد شد و به صورت رسمی از سوی برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

صالح و الصباح در پایان مراسم استقبال رسمی نیز راهی کاخ ریاست جمهوری السلام شدند جایی که در جلسه گفت و گوهای رسمی، آخرین تحولات سیاسی منطقه و تلاش های در جریان برای کاهش تنش در راستای برقراری ثبات در آن، مشارکت کویت در بازسازی عراق و همچنین راه های ارتقای سطح روابط میان دو کشور در راستای تحقق خواسته های دو ملت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به دنبال آن نیز ضیافت ناهار رئیس جمهوری عراق به افتخار امیر کویت و هیئت همراه وی برگزار شد که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر، محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان و قاضی مدحت المحمود، رئیس دادگاه فدرال این کشور به همراه شمار دیگری از مسئولان بلندپایه دو کشور در آن حضور داشتند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#کویت
#شیخ الصباح
#تحولات منطقه