انتشار:  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398  ::  00:11   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 29/3/1398 در ترکیه

  • دفاعیه صلاح الدین دمیرتاش در دادگاه: اگر در همین ساعت هم حکم آزادی من را صادر کنید باز عدالت تجلی نخواهد کرد

جلسه رسیدگی به پرونده صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در زندان سینجان آنکارا در حال ادامه بوده و دمیرتاش در بخش دیگری از دفاعیات خود تصریح کرد: اگر در همین ساعت هم حکم آزادی من را صادر کنید باز عدالت تجلی نخواهد کرد زیرا به وسیله این دادگاه ها مداخله سنگینی علیه سیاست صورت گرفته است.

  • رئیس جمهور ترکیه: محمد مرسی به مرگ طبیعی نمرده است؛ کشته شده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مرگ محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر عنوان کرد: مرسی به مرگ طبیعی نمرده است بلکه کشته شده است.

  • رئیس حزب کارگر ترکیه خواستار بایکوت انتخابات استانبول شد

ارکان باش، رئیس حزب کارگر ترکیه در اظهاراتی با درخواست از طبقه کارگر برای بایکوت انتخابات روز یکشنبه شهرداری استانبول عنوان کرد: مبارزه طبقه کارگر نه تازه شروع شده است و نه روز یکشنبه با انتخابات استانبول به اتمام خواهد رسید.

  • نماینده دائمی ترکیه در سازمان ملل متحد: نقض آتش بس در سوریه روند صعودی به خود گرفته است

فریدون سینیرلی اوغلو، نماینده دائمی ترکیه در سازمان ملل متحد طی اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در سوریه عنوان کرد: متاسفانه نقض آتش بس در سوریه روند صعودی به خود گرفته است.

  • حکم تبرئه لیلا گوون به همراه مهمت و فاطمه اوجالان صادر شد

جلسه رسیدگی به پرونده مهمت و فاطمه اوجالان، برادر و خواهر عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK به همراه لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به اتهام "تبلیغ برای گروه های تروریستی" در حالی برگزار شد که قاضی پرونده حکم بر تبرئه هر سه متهم این پرونده صادر کرده است.

  • آلدار خلیل: تحول در مسئله کردهای سوریه مسئله کردهای ترکیه را تحت تاثیر قرار می دهد

آلدار خلیل، عضو شورای اجرایی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه (TEV-DEM) در اظهاراتی با تأکید بر این که تحول در مسئله کردهای سوریه مسئله کردهای ترکیه را تحت تاثیر قرار می دهد عنوان کرد: اردوغان در حال عمیق تر کردن بحران سوریه است.

  • سفر 13 هزار ایرانی به استان کردنشین وان در تعطیلات عید فطر

ایرانیان در تعطیلات عید فطر امسال با سفر به استان کردنشین وان رکوردی جدید در عرصه گردشگری استان وان ثبت کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه