انتشار:  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398  ::  05:44   

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

نیروهای آمریکا و ترکیه در عراق، به تصمیم‌های بغداد اهمیت نمی‌دهند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق تاکید کرد که نیروهای آمریکا و ترکیه مستقر در کشورش، دست به تجاوزگری می زنند و به تصمیم های دولت فدرال اهمیت نمی دهند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری العهد نیوز، کریم المحمداوی، نماینده ائتلاف فتح و عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق روز چهارشنبه ضمن تاکید بر این که حضور نیروهای آمریکا و ترکیه در کشورش غیر قانونی است، خاطر نشان ساخت که تجاوزگری آنها زیاد است و برای تصمیم های عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق و دولت وی نیز اهمیتی قائل نیستند.

المحمداوی در این باره اظهار داشت: تخلفات نیروهای آمریکایی و ترکیه ای زیاد شده و به تصمیم های نخست وزیر و دولت عراق اهمیت نمی دهند؛ طی ماه های گذشته مشاهده کردیم که چگونه نیروهای ترکیه به خاک عراق و شهروندان اقلیم کردستان تعرض کردند و دیدگاه دولت عراق نیز آنها را از این کار منع نکرد.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در ادامه افزود: همچنین نیروهای آمریکایی مستقر در عراق که حضور آنها غیر قانونی و غیر مشروع است، تردد می کنند در حالی که در حویجه (در جنوب استان کرکوک) شهدای زیادی از پلیس فدرال و در برخی مناطق موصل (مرکز استان نینوا) نیز شمار دیگری شهید و زخمی دادیم. 

المحمداوی در پایان نیز تصریح کرد: تصمیم های اخیر دولت عراق به مثابه شانه خالی کردن از وضعیت کنونی کشور است؛ امیدوارم دولت عراق به نیروهای ترکیه و آمریکا اجازه ندهد نیروهای عراقی را در مناطق مختلف به ویژه اقلیم کردستان هدف قرار دهند و دست به تجاوزگری های زیادی بزنند.