انتشار:  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398  ::  09:23   

حمایت مالی آمریکا از کردها در احداث زندان های جدید برای اعضای داعش

سرویس جهان- کنگره آمریکا در لایحه اختیارات دفاع ملی جدید این کشور اجازه داده است پنتاگون به نیروهای کرد سوریه کمک کند زندان های جدید برای نگاهداری از زندانیان داعشی ایجاد کنند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از المانتیور، کنگره آمریکا در لایحه اختیارات دفاع ملی سال جدید حوزه کمک های پنتاگون در سوریه را گسترش داده است بنابراین، نیروهای کرد سوریه با حمایت آمریکا می توانند بازداشت گاه های جدید برای نگاهداری از زندانیان داعش احداث کنند.

بر اساس این اختیارات، پنتاگون به نیروهای کرد سوریه کمک می کند بازداشت گاه های کوچکی برای نگاهداری از زندانیان داعشی ایجاد شود. این مسئله به معنای افزایش حمایت مالی آمریکا از کردهای سوریه توصیف شده است.

کارشناسان حوزه مسائل تروریسم این اقدام را پاسخ آمریکا به تقاضای کردها برای حمایت بین المللی از نیروهای کرد توصیف کرده اند زیرا مقامات کرد سوریه گفته اند توانایی مالی برای نگاهداری از هزاران عضو زندانی داعش و زنان و کودکان آنها را ندارند و در صورتی که کشورها تمایلی به بازگردادن اتباع خود ندارند باید به کردها در نگاهداری از زندانیان داعش کمک کنند.

اما نیکولاس هراس، کارشناس مسائل امنیتی در اندیشکده نیو امریکن سکیوریتی به المانیتور گفته است کردهای سوریه ترجیح می دهند اتباع خارجی عضو داعش که در زندان های تحت کنترل کردها به سر می بردند به کشورهای متبوع بازگردانده شوند و برای این منظور آمریکا را تحت فشار قرار داده اند.

سنای آمریکا هم به دنبال ایجاد دفتر هماهنگ کننده برای رسیدگی به مسئله بازداشت اعضای داعش در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#داعش
#آمریکا