سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 30 خرداد 1398  ::  09:39   

رایزنی ایاد علاوی با رهبران اقلیم کردستان در مورد روابط اربیل و بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر ائتلاف الوطنیه عراق، دیدارهای جداگانه را با رئیس و نخست وزیر مأمور تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و رهبر حزب دمکرات (پارتی) انجام داد.

به گزارش کردپرس، ایاد علاوی رهبر ائتلاف الوطنیه عراق طی سفر به اقلیم کردستان، به صورت جداگانه  با رهبران اقلیم از جمله نچیروان بارزانی رئیس اقلیم، مسرور بارزانی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت جدید اقلیم و مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات (پارتی) دیدار و گفتگو کرد.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان در این خصوص گزارش داد که وی در این دیدارها با بارزانی ها به بررسی تحولات اخیر منطقه و نقش رهبران کرد در این تحولات و نیز حل مشکلات اربیل و بغداد از طریق گفتگو و بر اساس قانون اساسی عراق پرداخته است.

رهبران اقلیم نیز در دیدار و گفتگو با علاوی آمادگی اقلیم را برای حل مشکلات با دولت مرکزی عراق از طریق گفتگوهای قانونی و با هدف حفظ و رعایت حقوق تمامی طیف های مختلف کشور عراق، اعلام کردند.

علاوی در دیدار با مسعود بارزانی که با حضور هیئتی از تشکل سیاسی جدید عراقی به نام المنبر العراقی برگزار شد؛ تأکید کرد که هدف از ایجاد این تشکل، از سوی افراد میهن پرست و میانه رو کشور، اصلاح سیستم حکومتی عراق و تأمین برابری و حقوق یکسان همه طیف های کشور است.

وی همچنین خواستار ایفای نقش مؤثر بارزانی برای حل اختلافات اربیل و بغداد و تقویت مناسبات و روابط دو طرف شد.