سرویس کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 3 تیر 1398  ::  12:27   

شهاب نادری در گفت وگو با کرد پرس

توهین به لباس کُردی در تامین اجتماعی کرمانشاه اولین بار نیست

سرویس کرمانشاه-  نماینده اورامانات در مجلس گفت: «من در دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری با لباس کردی حاضر شدم. رهبر هم تاکیداتشان بر این است که به اقوام و مذاهب مختلف احترام بگذارید. افرادی که به لباس و فرهنگ اقوام توهین می کنند مزدور هستند».

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای سلامی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار کردپرس، ممانعت از ورود یکی از کارمندان تامین اجتماعی شهرستان جوانرود را در یکی از کارگاه های آموزشی درون سازمانی به دلیل پوشیدن لباس کردی محکوم کرد و افزود: این اولین بار نیست که در این اداره چنین اتفاقی می افتد. چندی پیش نیز یکی دیگر از کارکنان شریف تامین اجتماعی جوانرود با ۲۷ سال سابقه کار در یکی از کلاس های آموزشی که جمعی از کارکنان همه مناطق استان در آن حضور داشتند جلوی چشم همه به خاطر لباس محلی اش از کلاس اخراج شد.

وی افزود: پس از این ماجرا دوستان تماس گرفتند و مرا در جریان موضوع قرار دادند. بنده بسیار ناراحت شدم. با دوستان نشستیم و صحبت کردیم و با اینکه همکاران آن کارمند جوانرودی بسیار ناراحت بودند، به امید اینکه آن فرد قصد توهین نداشته و شاید مزاح کرده باشد، سعی کردیم اتفاق پیش آمده را دوستانه حل کنیم.

نادری اظهار کرد:  برای حل موضوع با مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه تماس گرفتم تا تدبیری اندیشیده و این قضیه حل بشود و باز تابی نداشته باشد و دوباره تکرار نشود. ایشان هم فرمودند که اشکال ندارد موضوع را حل می‌کنیم.

وی گفت: متاسفانه توهین به فرهنگ و لباس کردها دوباره تکرار شد و مدتی بعد با من تماس گرفتند و اطلاع دادند که یکی دیگر از کارکنان به خاطر پوشیدن لباس کردی اصلاً اجازه ورود به کلاس را پیدا نکرده  و  به او گفته اند باید بروی لباست را عوض کنی و دوباره برگردی! برای بار دوم با آقای قاسمی مدیرکل تامین اجتماعی استان  تماس گرفتم و گفتم این اتفاق در شان شما نیست. این فردی که چنین برخورد و رفتاری از او سرزده مزدور دشمن است که اینگونه به یک ملت و یک قوم توهین کرده است.

 شهاب نادری با بیان اینکه انجام این توهین برای بار دوم نشان از ناتوانی مدیر مجموعه است گفت: من مجبور شدم روز گذشته در مجلس به وزیر رفاه تذکر دهم و این موضوع را بیان کنم. وقتی مدیری ناتوان باشد و با زیردستش برخورد جدی نکند و اقدام نکند، باید انتظار داشت که این مسئله به صحن مجلس کشیده شود.

نماینده مردم اورامانات عنوان کرد: من از مدیر کل تامین اجتماعی استان خیلی ناراحت هستم.

نادری تاکید کرد: وزیر را سر همین قضیه در صحن مجلس می آورم و حتماً پیگیر جدی این موضوع هستم.

شهاب نادری با بیان اینکه استان کرمانشاه کردنشین است و همه چه شیعه و چه سنی برادرانه در این آب و خاک زندگی می کنند، افزود: بسیار توهین آمیز است مردمی که در مناطق محروم استان صادقانه خدمت می‌کنند برای شرکت در یک کلاس آموزشی به خاطر نوع پوششان تحقیر شوند.

وی اظهار کرد: من با لباس کردی به صحن علنی مجلس می روم؛ همه همکاران می گویند لباس زیبا و فاخری است.

نادری گفت: قدرت ما در وحدت ما است؛ قدرتی که امروزه در جمهوری اسلامی داریم به دلیل این است که با هم وحدت داریم و اگر وحدت نداشته باشیم قطعاً  قدرت نخواهیم داشت. الحمدالله با وجود مقام معظم رهبری در راس نظام این وحدت برقرار است.